Вбивство Щербаня — одне з найбільш показових і трагічних подій новітньої історії України. Актуалізувавши його сьогодні, нинішня влада знову розкрила старі рани «безмежних» років первинного накопичення капіталу і фізичної ліквідації політичних конкурентів. Черговою хвилею, яка сколихнула інформаційний простір України, стали сенсаційні заяви одного із засновників корпорації «АТОН», колишнього партнера загиблого депутата Юрія Дєдух в ефірі програми «Знак оклику» на телеканалі ТВі. Вперше ми почули свідка, який більш повно відтворив драматичну картину 90-х років і розповів про нові обставини, які вже не зможуть проігнорувати ні експерти, ні журналісти.
«Як не дивно, на той момент, скажімо, за збігом обставин і всіх моментів, смерть Щербаня була вигідна багатьом, — говорить Дєдух. — Зокрема, ви знаєте таку структуру, як Єдині енергетичні системи, якою керувала Тимошенко. Це також Лазаренко. А якщо аналітично підходити до цієї ситуації, то дії (вбивство Щербаня. — Авт.) в аеропорту не могли проходити без санкції перших осіб держави, маю на увазі тодішнього президента Кучму … Я впевнений на 90%, що ці люди безпосередню участь брали в замовленні вбивства Щербаня «.
Вперше після активізації справи Щербаня, крім імен Лазаренко і Тимошенко, яка поки що є головною «мішенню» для слідчих органів, відкрито в якості замовника вбивства Щербаня називається колишній президент України Леонід Кучма. На думку Дєдух, слідчі органи на сьогоднішній день цікавить лише «питання безпосередньо по Юлії Тимошенко і Павлу Лазаренку, питання по Кучмі їх не цікавить». «Доказової бази немає, і довести це буде важко, тому їх цікавлять саме ці дві особистості. Я намагався вивести на те, що думка не криється безпосередньо тільки в двох персонажах — Тимошенко і Лазаренко. Такий» бєспрєдєл «без рішення зверху ніколи і не робиться «, — зазначив бізнесмен.
І ще один дуже важливий нюанс. До цих пір про нього не говорили. Дєдух розповів, що перед смертю Євген Щербань виношував ідею відставки Кучми. «Третього листопада ми з ним не спілкувалися, — продовжив партнер покійного народного депутата. — Ми спілкувалися з Євгеном другого листопада, він якраз був на ювілеї у Кобзона. Ми спілкувалися по телефону. Під час розмови він намагався мене попередити, що ситуація досить напружена , що він планує третього числа вилетіти до Києва для оголошення імпічменту тодішньому президенту Кучмі. Потім планував приїхати до мене в Таллінн «.
Ми зв’язалися з ведучим програми «Знак оклику» Артемом Шевченком, щоб у першу чергу дізнатися — яка реакція? «Слова Дєдух широко цитувалися в інформаційній сфері, — коментує Шевченко. — Це логічно, тому що Юрій Дєдух цікавий свідок, який мовчав довгі роки, починаючи з 1997 року, коли на нього було здійснено замах (перебував зі старшим сином Щербаня в автомобілі, який розстріляли). Очевидно, що ця людина багато знає, є носієм інформації про ті події «.
З іншого боку, чи є заяви Дєдух правдою? «Навряд чи Кучма віддавав наказ на знищення Щербаня, — говорить політолог Віктор Небоженко. — Принаймні, в ті роки, в 1996 р., це не практикувалося. А ось пізніше, до 2000-го року політичні та економічні суперники вже знищувалися. З іншого боку, у Дєдух є сильні аргументи. Дійсно, донецький аеропорт добре охороняється, навряд чи було можливо без якоїсь співпраці з владою — високопоставлених чиновників з організаторами вбивства, скоїти такий злочин. Чому слідство не пішло по шляху з’ясування даних обставин? Силовики перебували в підпорядкуванні президента, але у слідства це не знайшло розвиток «.
Версія журналіста Артема Шевченка: «Не беруся судити, але наскільки я пам’ятаю звинувачення Кучми в різних злочинах, в тому числі, у вбивстві Щербаня, періодично звучали, зокрема, коли він ще був президентом. Головне, що прозвучало зі слів Дєдух — це те , що Щербань готував процедуру імпічменту Кучмі. Також Дєдух повідомив мені (це не ввійшло в ефір), що за його оцінками, Щербань як керівник Ліберальної партії, фракції «Соціально-ринковий вибір» контролював до 60% складу парламенту. Мені здається, що інформація про імпічмент є дуже важливою для слідчих органів «.
Дійсно, коли слухаєш Дєдух, то складається враження, що сталося збіг інтересів: Щербань готував імпічмент президенту Кучмі, вів переговори в Москві з газових питань, а в цей час Лазаренка на посаді прем’єр-міністра просуває кампанію ЄЕСУ на газовий ринок України. Також всі ми знаємо, по плівках Мельниченка, «вміння» Кучми спілкуватися в президентському кабінеті (так би мовити, вирішувати проблеми). Не виключено, що всі ці складові призвели до вбивства народного депутата.
«Справа Щербаня — це відлуння всіх конфліктів середини 90-х рр.., Особливо 1996 року, — продовжує Шевченко, — тому що вбивство Щербаня саме по собі сталося після низки злочинів, які були у великих конфліктах — економічних, політичних. Вбивство в Києві глави української «Ітери» Шведченко, Момота в Донецьку, так зване замах на Лазаренка і, нарешті, вбивство Щербаня, яке, по суті, є політичним вбивством, а не бізнесовим. Це моя точка зору після спілкування з багатьма джерелами, зокрема, з такими як Дєдух «.
Нові сучасні та цікаві для інтернету сайти. Якщо потрібна розробка сайтів луцьк шукайте в Інтернеті в пошуку.