Без пред’явлення документу, який посвідчує особу, тепер неможливо буде купити квиток на потяг або навіть на приміську «електричку».
Без паспорту теоретично можна буде пересуватися по території України лише на автобусі. Це єдиний вид громадського транспорту, якого ще не дістався «паспортний» вірус. Звісно, ще є теплоходи, попутки, велосипеди та інші засоби для подорожування країною, але вони менш популярні, ніж та ж сама залізниця. Щоб не бути голослівним – «УЗ» у 2011 році перевезла близько 430 мільйонів пасажирів.
Ідея повернути іменні квитки на поїзди за пред’явленням документу уже давно виношувалася транспортним міністерством, і чиновники були націлені реалізувати свої плани ще у 2012 році. Принаймні, це питання двічі піднімали в уряді, і двічі приходили до висновків щодо недоцільності запровадження таких заходів.
Потім населення жахали, що без паспортів неможливо буде їздити уже з 1 січня 2013 року, але після нового року в касах «Укрзалізниці» продовжували продавати проїзні документи за старими правилами. В Мінінфраструктури пояснювали затримку з провадженням нової-старої системи зміною складу уряду і необхідністю повторити усі процедури узгодження.
І от напередодні стало відомо, що відповідна постанова Кабінету міністрів — про перегляд Порядку обслуговування громадян залізничним транспортом – мала виноситися на розгляд Кабінету міністрів в середу 6 березня.
Обговорення цього питання в уряді підтвердив і голова Мінінфраструктури Володимир Козак, колишній голова «Укрзалізниці». В середу в Кабінеті міністрів під час брифінгу він заявив, що його відомство збирається найближчим часом завершити процедуру впровадження продажу залізничних квитків за паспортами.
До журналістів потрапив проект урядової постанови, з якої випливає, що будь-яка особа для придбання квитків в касах «УЗ» повинна пред’явити документ, який посвідчує особу.
Зокрема, таким документом може бути: паспорт громадянина України, закордонний паспорт, паспорт іноземця, водійське посвідчення, службовий паспорт, посвідчення моряка або біженця і таке інше. Дивно, але в цьому переліку чомусь немає студентського квитка, тож він не буде вважатися правомочним документом для придбання проїзних квитків.
Варто відзначити, що ті, хто оформлює проїзні документи через Інтернет, мобільний зв’язок або спеціалізовані автомати, документи, звісно, пред’являти не будуть. Утім, їм варто правильно вказувати ім’я і прізвище, тому що без документу вони не зможуть сісти в поїзд. Тобто, посвідчення або паспорт необхідно буде пред’явити ще і провіднику.
Без дотримання цієї процедури скористатися послугами залізниці буде неможливо, хіба що «зайцем» – для них паспортний контроль не передбачений.
Чим пояснює необхідність повернення до такої системи «УЗ»? Із пояснення розробників виходить, що впровадження «паспортного контролю» має дві цілі.
Перша – позбутися спекулянтів і ажіотажного попиту серед населення, який провокують спекуляції. Друга – виконання Закону «Про боротьбу з тероризмом», тобто запобігання терористичним актам.
Обидва аргументи не витримують критики. По-перше, активність спекулянтів спостерігається лише на свята, а цієї зими придбати квитки можна було у касах досить вільно. Отже, колись таке явище, як спекулянти, було, але зараз не таке й поширене.
Крім того, в Україні немає тероризму. Єдиний відомий на всю країну випадок – так звані «дніпропетровські вибухи». І той викликає більше питань щодо СБУ, ніж справжніх побоювань серед населення.
Нові сучасні та цікаві для інтернету сайти. Якщо потрібна розробка сайтів луцьк шукайте в Інтернеті в пошуку.