Справа Власенка очима іноземців

Март 07 09:09 2013

Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) достроково припинив повноваження опозиційного народного депутата Верховної Ради Сергія Власенка. Таке рішення на засіданні 6 березня оголосив головуючий суддя Михайло Зайцев. Судове засідання ВАСУ у справі Сергія Власенка тривало два дні — 5 та 6 березня.

«Адміністративний позов голови Верховної Ради Володимира Рибака до народного депутату Сергію Власенку про дострокове припинення повноважень задовольнити. Достроково позбавити повноважень народного депутата Сергія Власенка з 6 березня 2013 року », — сказав суддя, слова якого наводить інформаційне агентство« Українські новини ».

В ході судового засідання було розглянуто питання про те, що Сергій Власенко порушує закон України, суміщаючи адвокатську діяльність, захищаючи Юлію Тимошенко, з мандатом народного депутата. Під час виступу в суді 5 березня, голова фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк сказав, що позов голови Верховної Ради до Сергія Власенка є «безпідставним, незаконним і грунтується на фальсифікованому укладенні Регламентного комітету Верховної Ради», повідомляє УНІАН.

Схожа історія

Український експерт Борис Кушнірук в інтерв’ю Російській службі «Голосу Америки» зауважив, що скасування депутатських повноважень Сергія Власенка — черговий «безглуздий» крок української влади.

«Точно також як і в історії з колишнім міністром внутрішніх справ Юрієм Луценком. Необхідності в його арешті не було — його заарештували. Садити на чотири роки, немов запеклого злочинця, не було необхідності, але його посадили. Якби обмежилися умовним покаранням, то скували б його політичну діяльність, незважаючи на те, що людина був би на свободі. І Захід би в такому випадку закрив би очі на кримінальне переслідування Юрія Луценка », — підкреслює Борис Кушнірук.

У відношенні Сергія Власенка простежується така ж логіка поведінки, хоча деякі, все ж, підстави для подібного рішення у суду були, вважає Борис Кушнірук.

«Захід мало цікавить правовий аспект справи. У всьому цивілізованому світі існує поняття політичної необхідності. В одному випадку — когось відправляють за грати, в іншому, схожому — немає. Одних диктаторів після зміщення їх з посади тягнуть до суду, інших — ні. Світ побудований не на формальних ознаках судового сприйняття, а на політичній необхідності. З позицій політичної необхідності рішення суду по Сергію Власенку призводять до того, що Україна створює собі додаткові проблеми в Європі », — підкреслює Борис Кушнірук.

За його словами, позбавлення депутатських повноважень Сергія Власенка — це крок, відштовхуючий Україну від підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом в кінці 2013 року.

Вони так влаштовані

«А з іншого боку, Сергій Власенко відмовився від адвокатства і його позбавили депутатства. У цій ситуації у нього значно менше можливостей для захисту Юлії Тимошенко », — підкреслює Борис Кушнірук.

На питання про те, який сенс позбавлення депутатської недоторканності Сергія Власенка, політичний експерт Олександр Кочетков знизує плечима.

«Вони так влаштовані, — говорить Олександр Кочетков Російській службі« Голосу Америки »про дії української влади, — Якщо задумали якусь комбінацію, навіть якщо вона явно невиграшних, загрожує наслідками …. ну, вони так влаштовані. У політичному сенсі для країни, це безглуздий, програшний, невдалий крок при відсутності здорового зовнішньополітичного сенсу. Ніхто в офіційному Києві останнім часом не звертає уваги на реакцію світової спільноти, ані Європейського Союзу, ні Сполучених Штатів, ні Росії. Україна веде якусь самостійну політику — розумну або нерозумну ».

Він стверджує, що з учорашнього дня не сумнівався в програшному для народного депутата рішенні, оскільки лінія поведінки Вищого адміністративного суду України була «позначена цілком очевидно». Хоча мотивів — забирати мандат, вважає Олександр Кочетков, у суду не було: «Ймовірно, Сергій Власенко дратував когось своїм зовнішнім виглядом, своєю манерою виступати», — говорить Олександр Кочетков.

Він не виключає подальшого арешту Сергія Власенка і говорить про те, що без його підтримки, зв’язок між Юлією Тимошенко і зовнішнім світом не перерветься.

Між «тайговий» та Євросоюзом

«Власенко можуть заарештувати по одному з трьох звинувачень, висунутих раніше: по епізоду про конфлікт з колишньою дружиною, за хуліганські висловлювання на адресу політичної еліти», — говорить Олександр Кочетков.

Про те, що, залишившись без депутатської недоторканності, Сергій Власенко може бути заарештований, сказав 6 лютого журналістам лідер парламентської фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк.

Він нагадав, що прокуратура закрила тільки одне кримінальне провадження стосовно Сергія Власенка за заявою його колишньої дружини, але існує ще ряд інших справ. «Той марення, що вони нібито закрили кримінальну справу, не відповідає дійсності. Одна кримінальна справа вони закрили, а інші кримінальні справи тривають », — сказав він у Вищому адміністративному суді України (ВАСУ) після судового засідання в середу, передає« Інтерфакс-Україна ».

Колишній міністр оборони, народний депутат Анатолій Гриценко у своєму блозі на інтернет-сайті «Української правди» написав, що «вже ясно, що Сергій — не останній депутат-опозиціонер, якого таким чином позбавили мандата».

«Так само зрозуміло, що ніякого Угоди з Європейським Союзом у листопаді підписана не буде. Єдине, що поки неясно — втягне Янукович Україна в який-небудь Тайговий союз », — коротко резюмував Анатолій Гриценко, іронічно видозмінивши назву« Митного союзу ».

  Article "tagged" as:
  Categories: