Список компанії Порошенка, що хочуть у «Сім’ю»

Март 06 13:34 2013

poroxРятувальним кругом для уряду, всієї влади та й країни може стати простягнута рука допомоги від міжнародних фінансових інститутів, несподіване привітність інвесторів, геніальні й швидкі реформи, непопулярне підняття тарифів, надходження від приватизації. Реальним і щодо оперативним у виконанні в цьому списку виглядає лише останній пункт.

Реєстр Порошенко

У Кабміні руками і коштами Міністерства економрозвитку і торгівлі вирішили підігріти попит, розширивши пропозицію — на будь-який смак і гаманець. Міністр Петро Порошенко запропонував скоротити перелік державних підприємств, що не підлягають приватизації, в п’ять разів — майже з 1,5 тис. до 300.

Ось тут і починається найцікавіше: дізнатися, що ж залишилося в остаточному списку. Поки існують тільки чутки і домисли: ні в парламенті, ні на загальнодоступних ресурсах виконавчої влади цього списку ще немає. Але на різних стадіях підготовки його вже бачили багато експертів.

Апетитна енергетика

Точно відомо, що МЕРТ вустами Петра Олексійовича категорично не рекомендує приватизацію АЕС. Та й інтересу до цих активів поки особливого немає — вже дуже складний і ризикований сектор. Інакше йдуть справи з іншими сегментами галузі. Ще в травні президент підписав закон про особливості приватизації державних вугледобувних підприємств. Приватизації підлягають цілісні майнові комплекси вуглевидобувних підприємств, шахт, шахтоуправлінь та вугільних розрізів, а також частка держави у статутних капіталах вугледобувних товариств.

А буквально за тиждень до того, як була озвучена інформація про «посМЕРТном» списку, Кабмін доручив корпоратизувати видобувачів чорного золота протягом 2012-2014 років. Реалізація цього розпорядження було покладено на Міненергетики і Фонд держмайна. Так, корпоратизації підлягають 12 держпідприємств у Донецькій області, три в Луганській, а також Волинь-й Львів-вугілля.

Безумовно, приватизація вуглевидобувних підприємств здійснюватиметься шляхом продажу на аукціонах або інвестиційних конкурсах, але це викликає посмішку навіть у недосвідчених в цих питаннях іноземних інвесторів. Вже дуже все добре розуміють підвищений інтерес до вугільних активів з боку «сім’ї». Те ж, що з якоїсь причини виявиться поза інтересами самої молодої бізнес-групи країни, може стати в нагоді ДТЕК.

Незважаючи на космічні збитки НАКу, можливість повноцінного контролю над цим колосом лоскоче уяву багатьох олігархів і закордонних інвесторів

Поки не до кінця ясна доля НАК «Нафтогаз України». Незважаючи на його космічні збитки, можливість повноцінного контролю над цим колосом лоскоче уяву багатьох олігархів і закордонних інвесторів. Але процес зміни приватизаційного статусу компанії зав’язаний на таку кількість документів, у тому числі міжнародних, що навіть для цієї влади може виявитися, що шкурка вичинки не варта. У всякому разі, це не питання найближчого майбутнього.

Набагато швидше може піти «дочка» НАК — «Укргазвидобування», яка виявилася в реєстрі імені Порошенко. До речі, підготовка до продажу найбільшого підприємства з видобутку газу стартувала ще влітку: Кабмін за дорученням президента розпорядився реорганізувати «Укргазвидобування» в публічне акціонерне товариство.

Виконуючи вимоги третьої енергопакету ЄС, корпоратизуються і Укртрансгаз — оператор газотранспортної системи (ГТС), що включає найбільшу в Європі мережа підземних сховищ газу. Купивши оператора, як зазначають знавці ринку, власник отримає практично безконтрольний доступ до ГТС. Укртрансгаз і «Укргазвидобування» є основними прибутковими підприємствами газової галузі.

Інші блакитні фішки вуглеводневої сектора державі теж набридли: Чорноморнафтогаз, Укрінтеренерго та Укрспецтрансгаз (транспортування зрідженого газу), ДАТ «Магістральні нафтопроводи« Дружба ».

  Article "tagged" as:
  Categories: