Ринок праці 2013: на роботу беруть лише молодих

Март 06 12:44 2013

robota-newУкраїнські компанії готові вкладати кошти в навчання і розвиток кадрового потенціалу.

Молоді спеціалісти без багатого досвіду роботи тепер мають шанс отримати посаду в престижних компаніях. На вітчизняному ринку вималювалася нова тенденція — вигідніше «виростити» власного фахівця, ніж брати на роботу людей із солідним стажем. Найважливіший аргумент перемістився з «довжини» резюме до реальних результатів праці.

Комерційний ринок вакансій України на сьогодні пропонує досить великий вибір претендентів. Однак вимоги до рівня продуктивності співробітників в більшості організацій значно посилилися. Вітчизняні рекрутери спостерігають дві тенденції в питаннях залучення фахівців у 2013 році. Перше — роботодавці не готові платити високу заробітну плату лише за адекватний досвід і стаж роботи, наявний у потенційного співробітника. На їхню думку, сьогодні на ринку почастішали випадки, коли фахівці з досвідом завищують свої фінансові очікування. Тому зараз досить багато менеджерів середньої та вищої ланки знаходяться в активному пошуку роботи. Другий тренд полягає в тому, що на високий рівень компенсацій можуть розраховувати лише ті особи, які гарантовано принесуть компаніям успішний результат за короткий час.

За спостереженнями аналітиків, у більшості випадків роботодавці схильні набирати молодих, однак дуже амбіційних і націлених на результат фахівців. Такі кадри недорогі в порівнянні зі своїми досвідченими колегами. І, як правило, вони приходять в компанію на початкові позиції. Компанія розглядає цей «молодий потенціал» як кадровий резерв для формування команд майбутніх управлінців і ключових фахівців. Крім економії на рекрутингу та заробітних платах, такий підхід має ще одну перевагу. В роботодавця з’являється можливість «зростити» молодих співробітників «під себе» відповідно до завдань бізнесу, корпоративної культури та цінностей компанії.

«Обпікшись кілька разів, найнявши досвідчених фахівців, які не дали результату, роботодавець робить висновок: краще брати недорогих, але націлених на «перемогу будь-якою ціною» співробітників і поступово формувати з них менеджерський резерв. Я також думаю, що даний підхід — хороша новина для початківців, оскільки в них з’являється більше можливостей стрімкого кар’єрного і професійного зростання в сильних компанях»,- вважає директор рекрутингової фірми «Форсаж» Олена Грищук.

Ще один позитивний момент даного підходу — підвищення рівня лояльності персоналу. Як показують галузеві дослідження, одним із провідних мотиваторів для менеджерів початкового і середнього рівня є можливість систематичного навчання й структурованого розвитку. Потрапивши в таку компанію, фахівці намагатимуться показати якомога кращі результати, щоб утриматися в даній організації та зробити в ній кар’єру.

За даними кадрового агентства «Анкор», в Україні минулого року на одну вакансію в регіонах було відкрито майже три вакансії в Києві. Серед фахівців, які користувалися найбільшим попитом, — директори з розвитку бізнесу, директори й менеджери з продажу, маркетологи, фахівці у сфері IT. «Ми очікуємо, що в 2013 році зарплати киян підвищаться в середньому на 5 %, а кількість претендентів на одну вакансію зростатиме. При цьому вимоги до претендентів на вакансії, що відкриваються, збільшуватимуться з подальшим акцентуванням на відповідність кандидатів корпоративним цінностям компаній-працедавців»,- коментують кадрові аналітики.

  Article "tagged" as:
  Categories: