Янукович у Москві торгувався з Путіним, але в 3 ночі терміново полетів на Київ

Март 05 09:34 2013

Візит президента України Віктора Януковича до Москви, після саміту Україна-ЄС є свідченням того, що українська влада веде банальний політико-економічний торг.

Таку думку висловив в ефірі 5 каналу директор Центру політичного аналізу Пента Володимир Фесенко.

«Сам факт такої човникової дипломатії, як колись казали, коли спочатку Брюссель, а потім Москва — це, на мій погляд, свідчення того, що банальна торгівля йде політична і економічна», — сказав Фесенко.

За його словами, «в даному випадку Україну, і Януковича особисто, цікавлять питання енергетичної політики — газового питання». «Те, що він на всіх публічних заходах останнім часом говорить про це, значить, що він шукає якісь варіанти», — вважає експерт.

«Спочатку програмою візиту передбачалося, що переговори у форматі тет-а займуть близько двох годин і закінчаться о 18.00 мск, однак президенти двох країн працювали набагато довше. Спілкування закінчилося близько 2.00 мск 5 березня », — повідомило джерело агентства.

Після цього Янукович на вертольоті здійснив переліт в аеропорт, звідки близько 3.00 мск вилетів в Київ. За інформацією осіб, що брали участь у підготовці зустрічі на території резиденції «Завідово», для української делегації був виділений окремий особняк, на якому майорів прапор України.

Були створені всі умови для того, щоб Янукович в разі потреби міг залишитися на нічліг. У ході переговорів Янукович і Путін обговорили співробітництво двох країн у газовій сфері, питання добудови третього і четвертого блоків Хмельницької АЕС, активізацію роботи по спільному виробництву літаків сімейства Ан, питання регіональної співпраці. Однією з головних тем стала взаємодія України з Митним союзом. Причому, питання про форму такої співпраці був заданий російським журналістом видання LifeNews безпосередньо в ході протокольної зйомки перед початком зустрічі президентів, що не відповідає загальноприйнятій практиці (питання в ході протоколу зазвичай не задаються).

  Article "tagged" as:
  Categories: