У банківській системі України минулий рік пройшов під гаслом депозитної лихоманки: фінансові установи навперебій намагалися запропонувати вкладникам найвищу ставку, накрутивши її до кінця року до 28% річних і навіть вище. Однак рідкісний вкладник розумів, що завищені відсотки — це ризик, на який йде банк, що має серйозні проблеми з ліквідністю.
Першим почав обурюватися Фонд гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО), який в такій ситуації ризикував залишитися без годівниці. У грудні стало відомо про наміри Національного Банку України (НБУ) спільно з ФГВФО розробити механізм розрахунку відрахувань у фонд для тих фінансових інститутів, які платять за вкладами більше, ніж їхні конкуренти. Офіційно це пояснюється тим, що банк, що залучає кошти за дуже високої ставки, веде ризикову політику, а це накладає додаткове фінансове навантаження на ФГВФО.
Експерти ж вважають, що спроби НБУ підвищити відрахування «ризикових» банків у Фонд гарантування вкладів фізосіб спрямовані, насамперед, на зниження привабливості валютних депозитів. Це пов’язано з тим, що одним з параметрів, який дозволить визначити розмір відрахувань, буде співвідношення гривневих і валютних депозитів і, відповідно, чим менше буде це співвідношення, тим більше банк буде змушений платити в ФГВФО.
Банківська система України в минулому році грішила не тільки високими процентними ставками. Їй також довелося згадати про недалеке 2008-му, коли світова фінансова криза призвела до банкрутства низки банків у різних куточках планети. Не оминув він тоді і Україну. А в 2012 році наша країна знову зіткнулася з проблемою «поганих» банків. Тому прийняття закону, який наділив Фонд гарантування вкладів фізосіб функцією введення тимчасової адміністрації в проблемні банки довелося речі. Раніше цим займався всюдисущий НБУ.
Був також скасований мораторій на виплати вкладникам під час дії тимчасової адміністрації, а терміни виплат були скорочені з семи до двох днів. Більш того, в серпні була збільшена сума гарантованої компенсації вкладникам неплатоспроможних банків (з 150 до 200 тис. грн), яка не може бути знижена.
У жовтні 2012 року в список «поганих банків» потрапив Ерде Банк, проте найбільше вразило громадськість звістку про банк «Таврика», який входив до числа 50-ти найбільших банків України за розміром активів. За підсумками проведеної в листопаді перевірки в банку була введена тимчасова адміністрація. На волосині від опали НБУ виявився і Кредитпромбанк, проте банку вдалося знайти інвестора в особі власника Дельта Банку Миколи Лагуна.
Нові сучасні та цікаві для інтернету сайти. Якщо потрібна розробка сайтів луцьк шукайте в Інтернеті в пошуку.