Екс-спікер Мороз: «Прослуховувати повинні всіх політиків»

Март 05 09:14 2013

Двічі спікер ВР Олександр Мороз в інтерв’ю Контрактам висловив думку про персональне голосування, вироку Пукачу, прослуховуванні чиновників і зізнався у власних помилках.
Почесний голова СПУ Олександр Мороз двічі очолював Верховну Раду, стояв біля витоків прийняття Конституції незалежної України, був одним з лідерів Помаранчевої революції. Але одне рішення — про входження в коаліцію з Партією регіонів у 2006 році — коштувало йому політичного майбутнього. На останніх парламентських виборах СПУ набрала 0,45% голосів виборців, не зміг пройти до Верховної Ради і сам Олександр Олександрович, який балотувався в якості мажоритарника. Про те, чи не шкодує він про об’єднання з регіоналами і до яких конституційних змін варто готуватися Україні він розповів в інтерв’ю Контрактам.

Більше двох тижнів Верховна Рада була заблокована. На сьогодні компроміс досягнутий. Ви вірите, що депутати голосуватимуть самі за себе?

Олександр Мороз: Технічними способами політичні проблеми не вирішуються. З самого початку було зрозуміло, що мова йде не про сенсорної кнопці, що опозиція намагається попіаритись, демонструючи своє бажання забезпечити індивідуальне голосування. Це можна вирішити зовсім іншим чином, але це проблема самих депутатів і, природно, виборців. Тому що вони отримали сьогодні те, за що голосували.

Природно, вони знайшли компроміс. Тому що вони всі обиралися на одній касі, закон про вибори є результатом змови. Я ще 11 років тому говорив, що вибори повинні бути з відкритими партійними списками. Поки цього не буде, ми не вирішимо завдання розділення бізнесу і влади, не доб’ємося вирішення інших питань, в тому числі, персонального голосування.

  Article "tagged" as:
  Categories: