«Янукович господар України», — огляд політичної преси за день

Февраль 28 13:20 2013

Нещодавнє блокування українського парламенту – друге за тривалістю в історії країни – засвідчило реальне співвідношення сил влади й опозиції, розкрило проблеми як на одному, так і на іншому політичному фронті, констатує газета «День». Формально, на думку газетярів, за підсумками парламентського протистояння, виграли опозиція і Президент. Віктор Янукович підтвердив у прямому ефірі, «хто в домі господар»: якщо він сказав, що парламент буде розблокований протягом декількох годин, – так воно і сталося. Водночас те, що влада в результаті виконала вимоги про введення деякої форми персонального голосування, можна трактувати як об’єктивну перемогу опозиції. Адже її вимога була виконана. Докладніше з аналізом – хто виграв і програв від блокування Верховної Ради видання знайомить у статті «Парламент стоїть, а життя йде».

Уряд узгодив нову програму активізації економіки, яка, на думку експертів газети «День», може перетворитися на порожнє псування паперу. Вони вважають, що, фактично, це повторення того, що було задекларовано Президентом у передвиборній програмі. Він уже три роки при владі і головна ідея усіх змін – економічних, соціальних, політичних – це зосередження влади в певних руках, переконані експерти. Чого тільки вартує економічна ситуація, коли під час кризи в Україні збільшується кількість мільярдерів. Головна ідея програми – це концентрація влади і використання більшості людей як найманих працівників. В той час, як зараз є суспільна необхідність зміни податкових і пенсійних правил, наголошують економісти.

Настав час переписати шкільні підручники історії й літератури. І все те, що там описане як українські поразки, треба показати зі знаком навпаки. І тоді ще з малечку дитину привчать пишатися країною, в якій вона росте, переконаний експерт тижневика «Країна». Адже теперішній підручник з літератури – це суцільні плачі й мартирологи. Із самого дитинства виховує почуття обділеності. Плачі над собою, історії скривджених націй були в моді в добу романтичного націоналізму в ХІХ столітті. У наш час треба інші цінності виставляти. Усе, що підручник оплакує, подаючи зі знаком мінус, можна показати зі знаком плюс. Можна знайти багато фактів, щоб почуття приреченості повернути на почуття гордості, наголошує експерт.

Кількість повних робочих місць в економіці України в січні впало нижче рівня 10 мільйонів. Це відбулося через те, що в низці галузей співробітників почали переводити на режим часткової зайнятості. Скорочення кількості робочих місць спостерігається в українській економіці вже шість місяців поспіль, і конкретних заходів, які б змінили ситуацію, ніхто запропонувати не може. Про це стверджує «Комерсант Україна» у статті «Економіка приховує безробіття».

  Article "tagged" as:
  Categories: