МЗС наполягає, що повного членства України в Митному союзі не буде

Февраль 28 13:05 2013

Київ продовжує шукати такі форми взаємодії з ТЗ, які б враховували національні інтереси країни, заявив міністр закордонних справ Леонід Кожара.
Єдина прийнятна форма співробітництва України та Митного союзу — формат 3 +1. Про це міністр закордонних справ Леонід Кожара заявив в інтерв’ю.

«Для України найбільш прийнятною формою співпраці з Митним союзом є формат 3+1, в якому наша держава могла б брати участь шляхом створення зони вільної торгівлі з Митним союзом і приєднання до тих або іншим угодам цього міждержавного утворення в окремих сферах, з урахуванням інтересів усіх без винятку сторін «, — сказав Кожара.

Він також підкреслив, що Київ зацікавлений у розширенні економічної співпраці з Митним союзом і продовжує шукати такі форми взаємодії, які б враховували національні інтереси країни.

Кожара висловився за розвиток взаємодії між Митним союзом і європейським ринком. «Сьогодні для України це дуже конкретний економічний запитання. Наше завдання — створити основу для справжнього об’єднання всієї Європи. Україну, ЄС і Росію в перспективі повинні об’єднати безвізовий режим і спільна зона вільної торгівлі», — підкреслив глава українського зовнішньополітичного відомства.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович розглядає формат співпраці з Митним союзом у форматі 3+1 (Росія, Білорусь, Казахстан плюс Україна). Однак такий формат не підтримують у Москві, наполягаючи на повноцінне членство Києва в наднаціональному освіті.

  Article "tagged" as:
  Categories: