«Дорожній контроль» виграв суд в СБУ

Февраль 26 09:30 2013

Рішенням Суворовського р-го суду м. Херсона від 20 лютого 2013 визнані незаконними дії слідчого Управління СБУ Херсонської області Вислоуха А.В., який раніше вилучив ноутбук у журналіста «Дорожнього контролю» Віталія Косенка. Суд зобов’язав СБУ негайно повернути журналісту його персональний комп’ютер.

Нагадаємо, що 7 лютого 2013 співробітники Служби безпеки України провели обшук в квартирі журналіста газети «Дорожній контроль» Віталія Косенка з метою знайти автомобільний брелок з відеокамерою. Оскільки ніяких брелків СБУ не знайшла, оперативники прихопили з собою ноутбук вказавши на те, що на жорсткому диску можуть зберігатися записи зроблені таким брелком.

При перегляді вмісту жорсткого диска, СБУшники не знайшли потрібних їм відеозаписів, і заявили, що відправлять ноутбук в Київ для проведення детальної експертизи. Представники СБУ поводилися пафосно, і на будь-які заперечення щодо незаконності таких дій, гордовитим тоном лише відповідали «ви можете оскаржити наші дії». СБУшники вірили в свою безкарність і право знущатися над людиною.

У понеділок, 11 лютому 2013 року, журналіст «ДК», В.Косенко відвідав районний суд і з’ясував, що Управління СБУ Херсонської області не подавала клопотання про арешт ноутбука. Суть в тому, що згідно ст.171 Кримінального процесуального кодексу України «клопотання слідчого, прокурора про Арешт тимчасово вилучення майна винне буті подана не пізніше Наступний робочого дня після вилучення майна, інакше майно має буті негайно повернене особі, у якої Його Було вилуч».

Таким чином, «супермени» з СБУ разом з прокурором, просто забули подати до суду клопотання про тимчасовий арешт вилученого при обшуку ноутбука. А раз таке клопотання вчасно подано не було, вилучений предмет зобов’язані негайно повернути. «Дорожній контроль» підготував відповідну скаргу яка була зареєстрована в суді в цей же день. Сьогодні, 20 лютого відбувся суд, який визнав незаконними дії слідчого СБУ і зобов’язав негайно повернути ноутбук.

Таким чином, на сьогоднішній день, СБУ не знайшла у журналіста «Дорожнього контролю» В.Косенка яких або брелоків, і залишилася без ноутбука, де вони зібралася шукати якісь відеозаписи. Тобто, в СБУ на Віталія Косенка абсолютно нічого немає. Нагадаємо, що всю цю кашу заварив інспектор ДАІ Фіжделюк В.В., який «настукав» в СБУ мовляв у Віталія Косенка нібито є брелок з відеокамерою. У підсумку, Фіжделюк підставив СБУ своїм брехливим доносом і зганьбив «Службу брелків України» на всю країну.

Саме так завжди закінчується будь-яке «співпраця» ДАІ з якими або службами проти «Дорожнього контролю». ДАІшники наусківают прокуратуру, МВС, митницю і СБУ проти «ДК», а потім в результаті все разом не можуть відмитися від ганьби і виниклих проблем. Відзначимо, що «Дорожній контроль» подав заяву до Генеральної прокуратури України з вимогою почати кримінальне розслідування щодо дій співробітників СБУ.

Безумовно, Управління СБУ Херсонської області отримає цивільний позов про відшкодування моральної та матеріальної шкоди за проведений обшук і незаконно вилучений ноутбук. Якщо СБУшники тепер шісток перед ДАІшниками, то нехай платять «Дорожньому контролю» за турботу. Можливо, наступного разу, деякі подумають, що краще — бути чесним офіцером або ж бути на побігеньках у ДАІ.

  Article "tagged" as:
  Categories: