У березні світ дізнається ім’я нового Папи Римського

Февраль 14 08:39 2013

Обрання нового Папи Римського почнеться 24 березня. Деякі експерти вважають, що серйозні шанси на те, щоб бути обраним, вперше з’явилися у кардиналів з Латинської Америки.
Агентство наводить статистику, згідно із якою 42% вірних католицької церкви – латиноамериканці, у той час як у Європі католиків налічується лише 25% від загального числа.
Головними латиноамериканськими кардиналами, що можуть претендувати на посаду, є Оділо Шерер – архиєпископ великої єпархії Сан-Паулу, та італо-аргентинець Леонардо Сандрі, очільник Конгрегації Східних Церков.

Водночас, як повідомляє сайт Релігійно-інформаційної служби України, серед 203 кардиналів понад половина живе у Європі, і більшість із них мають право голосу під час обрання понтифіка.

Серед європейських кандидатів найбільші шанси, на думку експертів, має італійський кардинал Анджело Скола.

Тим часом букмекерська контора Paddy Power приймає ставки на те, хто стане новим Папою Римським. Фаворитом у букмекерів вважається кардинал із Гани Пітер Тарксон: ставки на нього приймаються із коефіційєнтом 9 до 4.

Папу Римського обирають зборами кардиналів, які називаються конклав. Ці вибори мають дуже давню історію й оточені таємничістю.

За правилами, встановленими у 1975 році, до конклаву не може входити більше ніж 120 кардиналів, причому у виборах Папи не мають права брати кардинали, вік яких — понад 80 років.

Теоретично Папою може бути обраний будь-який католик чоловічої статі. Однак історія показує, що завжди очолював престол хтось із кардиналів.

Через секретність процедури обрання і роботи конклаву (слово, що буквально означає «зачинена кімната»), фахівці губляться у здогадках, хто може стати новим Папою Римським. Вони припускають, що на папський престол претендуватиме одразу кілька кандиталів.

Обраний понтифік стане духовним лідером для понад мільярда католиків у всьому світі.

78-річний Йозеф Ратцингер став Папою Бенедиктом XVI у квітні 2005 року після смерті Папи Іванна Павла II і був одним найстаріших нових лідерів католицької церкви за всю її історію.

Йозеф Ратцинґер очолив католицьку церкву в один з найскладніших періодів її існування впродовж останніх десятиліть — саме в той час, коли навколо неї вибухнув скандал щодо сексуального насильства священиків над дітьми.

Раніше кардинал Ратцінгер очолював Конгрегацію доктрини віри, яка в Середньовіччя іменувалася Святою Інквізицією.

Бенедикт XVI став першим німецьким Папою за останні 1000 років.

Він володіє десятьма мовами, грає на піаніно і має репутацію обережного реаліста.

Наприкінці минулого року Бенедикт XVI почав користуватися Twitter і відтоді публікував свої послання на 8-ми мовах.

У Ватикані сподіваються, що період між відставкою Папи і обранням його наступника буде якомога коротшим, але поки немає остаточної інформації про те, коли кардинали зберуться на вибори нового понтифіка.

  Article "tagged" as:
  Categories: