«Ющенко хлопчик по виклику», журналіст УП

Февраль 12 19:16 2013

Журналіст Української Правди Сергій Лещенко обізвав екс-президента України Віктора Ющенка повією.Про це він повідомив на своїй сторінці фейсбук.
Лещенко описує у матеріалі, для чого владі потрібен Ющенко в партії?
Одне запитання, яке логічно виникає – для чого Ющенку практично «мертва» партія?
Можливість непогано заробити? Певна гарантія політичної недоторканності, точніше прикриття?
Теперішній владі дуже вигідно мати на полі такого гравця як Віктор Андрійович. Адже «Наша Україна» на парламентських виборах зробила три великі послуги владі.

Перша – «поступилася» місцями в комісіях. Друга – Ющенко забрав 1% голосів виборців, а як показали вибори, цей відсоток мав суттєве значення, бо відрив між мажоритарниками від опозиції і влади подекуди складав всього 500-1000 голосів.

А оскільки кандидати від НУ були у багатьох округах, то це в якійсь мірі допомогло владі якраз забрати у опозиційних кандидатів ці 500 голосів.

Третя послуга – легітимізація демократичного вибору. «Наша Україна» на чолі з Ющенком зіграла для Януковича роль «прирученої опозиції».

Владі було вигідно, щоб Захід побачив, що навіть «помаранчевий президент» нічого не казав про недемократичні вибори. Адже Ющенко якраз не виступав з жодними заявами про фальсифікації на виборах.

Ще одним цікавим нюансом в історії партії є те, що вона фактично не могла брати участь у виборах, оскільки її центральний рахунок був просто заблокований. Борги партії складали 80 мільйонів. «Наша Україна» винна не лише власним працівникам, але й, приміром, Пенсійному фонду.

Та напередодні виборів рахунок НУ раптом розблоковують. Чудо? Чи втручання влади?

Після виборів до парламенту 2012 року стає зрозуміло, наскільки шкідливою буде участь партії, очолюваної Ющенком, на виборах президента. І для чого Віктору Андрійовичу практично мертва партія.

  Article "tagged" as:
  Categories: