Рівень життя в Гондурасі у 2 рази вищий, ніж в Україні

Февраль 10 12:54 2013

У суверенній Україні, громадяни, часто іронізують і сміються над чудовою країною Гондурас. Епітети, уживані в його відношенні невтішні і принизливі .. Українці, не соромлячись, обзивають Гондурас останніми словами, вважаючи найгіршою країною в світі. Гондурас давно став «притчею во язицех», символом і уособленням нікчемності буття Латинській Америці та країн третього світу. Із задоволенням смакуючи назву, громадяни України шкодують гондурасців, зі співчуттям, думаючи: «У нас-то краще!»

«Зашореності» і небажання провести оцінку і аналіз фактів, заважає побачити правду. Правду просту і невигадливу, як сама природа, правду приховувану «великим» українським урядом (в особі вельмишановної Партії Регіонів, що дозволяє ставити Гондурас і плем’я тумба-юмба на одну лінію), щогодини думають про простих українця, правди, про те, що Гондурас давно попереду України за багатьма показниками від економічних до демографічних.

1. Зарплата плата і ціни на продукти.

Радянські та українські чутки про тотальну бідність, жорстоку експлуатацію, соціальну відсталість в Латинській Америці — сильно перебільшені.

Станом на квітень 2012 мінімальна заробітна плата в Україні складає 137 у.о.

За станом на квітень 2012 року мінімальна заробітна плата в Гондурасі становить 309 у.о.

Мінімальна зарплата в Гондурасі в 2,2 рази більше, ніж в Україні.

Для подальшої аналітики візьмемо інші країни Латинської Америки. Ми вважаємо їх вкрай бідними і жебраками. Хоча мінімальна зарплата в Панамі 450 у.о. (фантастична цифра для середньостатистичного українця, адже це 3600 гривень мінімальної зарплати).

З усіх країн Латинської Америки (не рахуючи Куби) найнижча зарплата на Гаїті-89 у.о. Країні культу Вуду, страшних землетрусів, тотальної корупції і недавньої диктатури.

Мінімальна зарплата в Швейцарії — 1900 у.о, в Словенії -510 у.о., в Туреччині -387 у.о..

На молоко ціна практично однакова, хліб в Гондурасі дорожче в 3 рази, яйця дорожче в 1,5 рази, сир у 2 рази дешевше, куряче філе дешевше на 10%, апельсини, трохи дорожче, картопля дорожча (у них зараз на нього не сезон ), салат дешевше. У середньому ціни такі ж, але не забувайте, зарплата більше в 2,2 рази.

2. Демографічна ситуація

Фертильність — це здатність статевозрілого організму створювати життєздатне потомство, значення протилежне поняттю «стерильність».

У демографії цим терміном часто позначають репродуктивну здатність жінки, або здатність жінки до дітородіння. Для кількісного вираження цієї характеристики в популяційному масштабі використовують сумарний коефіцієнт народжуваності. Нація відтворює себе, якщо на кожну жінку припадає 2,1 дитини. В іншому випадку відбувається вимирання нації, неухильне зниження кількості населення. Народження більше двох дітей вказує на зростання населення і зниження середнього віку населення по країні. Глобальні показники загального рівня народжуваності в цілому переживають спад, і ця тенденція найбільш яскраво проявляється в промислово розвинених країнах, особливо в Західній Європі, де населення, за прогнозами різко знижуватиметься протягом наступних 50 років.

Фертильність в Україні на сьогоднішній день — 1,28. (212 місце в світі з 223 країн)

(Білорусія — 1,26; Грузія — 1, 43; Росія -1,4 (за рахунок Кавказу)).

У 2011 році коефіцієнт народжуваності становив 11,0 на 1000 чоловік, коефіцієнт смертності — 14,5, а природний спад — 3,5%.

Фертильність у Гондурасі — 3,09 (60 місце з 223 країн).

(Уругвай -1,9; США -2,1 (розвинена країна, а фертильність в нормі); Коста-Ріка — 1,93).

У 2011 році коефіцієнт народжуваності склав 25,14 на 1000 чоловік, коефіцієнт смертності — 5, а щорічний приріст — 1, 9%

Україна вмирає. Нація вироджується, тільки за підсумками 2011, природний спад склала 162 000 чол.

За темпами вимирання — Україна у світових лідерах

Згідно з даними сайту ЦРУ по 231 країні світу, гірше справи йдуть тільки на Північних Маріанських островах, Островах Кука, у Сен-П’єр і Мікелон, Болгарії, Чорногорії та Естонії. У період 2009-2050 років чисельність населення в Україні зменшиться на 15 млн. чоловік. Про це йдеться в новій доповіді Генерального секретаря ООН про світові демографічні тенденції, який буде розглянуто на 42-ій сесії Комісії з народонаселення і розвитку 30 березня — 3 квітня 2009 року.

На відміну від українців, чисельність гондурасців зростає.

Щорічний природний приріст ніколи не опускається нижче 30 чоловік на тисячу на рік, а іноді доходить до 35-38 осіб на тисячу. Так, тільки з 1950 по 1983 рік населення країни збільшилося в 3 рази, а міське населення — в 6,2 рази.

3. Тривалість життя

На сьогоднішній день середня тривалість життя в світі становить приблизно 66,3 року, це 64,3 року для чоловіків і 68,4 року-для жінок.

Показники тривалості життя по країнах сильно відрізняються, від 75-80 років у Європі і до 35-40 у багатьох країнах Африки, де значна частина населення хвора на СНІД та іншими смертельними захворюваннями.

У більшості країн жінки живуть довше за чоловіків на 3-5, а іноді і на 10 років; виняток становлять лише деякі країни з дуже низьким рівнем життя.

Середня тривалість життя в Україні 69 років. Для порівняння в Японії — 82, у Норвегії — 80, Білорусь -71, Польща -77)

Середня тривалість життя в Гондурасі — 70,2 років.

«Бідні» гондурасці живуть більше «справжнiх козакiв» на цілих 1,2 року.

4. Поширення ВІЛ та СНІД

Україна залишається в п’ятірці країн, в яких вирує епідемія ВІЛ / СНІДу. У цієї злощасної п’ятірці з нами сусідять Росія, Естонія і дві країни Африки. Про це повідомив Голова Координаційної ради МБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» Володимир Жовтяк. Так, в 2010 році. цифра нових випадків зараження ВІЛ склало 20,5 тисяч, у той час як у 2009 році було зафіксовано трохи більше 19 тисяч.

Україна перша в Європі та Центральній Азії з розповсюдження ВІЛ серед дорослих. Щорічні показники захворюваності на ВІЛ в Україну збільшилися з 2001-го по 2010 рік більш ніж у два рази (Доповідь UNAIDS про Всесвітню епідемії СНІДу, 2010).

  Article "tagged" as:
  Categories: