«Сльози Азарова», — думки

Февраль 08 09:09 2013

За великим рахунком дурниці вітчизняних чиновників дивувати нас вже не мають. Але, мабуть не бажаючи, щоб ми остаточно загрузли в повному зневірі і байдужості, вони інколи намагаються нас розбудити. Вивести, так би мовити, зі стану зимової кататонії. А заодно освіжити увагу до себе любимих.

Причому це стосується не тільки затятого небажання прибирати вулиці від снігу та льоду. Цей креатив вже не гріє. Оскільки народ, пачками ломаючи кінцівки, згадує чиновників як би безадресно.

Тобто людина, що злітає в повітря на слизькому тротуарі, встигає вигукнути «твою мать!» на адресу просто властей … Бо наступив больовий шок не дає можливості для уточнення адресата. Ну, там двірника, начальника ЖЕКу, голови райвиконкому, заступників (стосовно до Києву) голови КМДА, особисто пана Попова, депутатів-мажоритарників, профільного міністра, відповідного віце-прем’єра і особисто пана Азарова з паном Януковичем.

Так що піар виходить слабеньким. А ось коли, скажімо, Холуй-ньюс радісно повідомляють про те, що згадуваний вище, глава КМДА пан Попов на 28 році шлюбу раптом вирішив повінчатися, то це вже зовсім інший коленкор.

Тут, да. Піар-служба відпрацювала по повній. Бо прийшовши провідати в лікарні тата-маму-дочка-сина-чоловіка-дружину-тещу-свекра-брата-сестру, що зламали на льоду кисть-лікоть-щиколотку-гомілку-стегно-ключицю, не було більшої радості для киян, ніж новина про чиновницькому вінчанні.

Що вас це не надихнуло? І вас? І вас теж немає? — Дивно. Тоді на кого ця новина відмінної дурновкусия вітчизняної світської хроніки була розрахована?

Невже ніхто не зазнав почуття близької до оргазму, читаючи про те, що «саме вінчання проходило таємно», що під вінець Попов прибув у смокінгу і бордовою метелику, а на чиновницькій дружині було «сукню кольору шампанського» і «ніжний хустку» на плечах? Або про те, що привітати «молодих» в жіночий монастир на Подолі прикатили і перший заст. з дружиною, і в.о. мера «в шубі з білої норки»? …

Ах, вас більше хвилювало, що в цей день ви двічі мало не впали по дорозі в магазин? Ну, тоді блага вість про те, що для «покричати гірко» замовили «золотий» зал на 100 персон, явно вас не підбадьорила. А адже хронікери так старалися. І про те, що в цьому шинку з пестить плебейське вухо назвою «Імперія», бували Тіна Кароль, Вєрка Сердючка і Даша Астаф’єва повідали. І меню переказали.

Що-що? У вас в цей день третій раз за місяць полетіло в ямі колесо? Ну, які ви всі злі. Ні, щоб розділити з чиновниками радість. Спіймати ауру їх буття. Адже не кожен же день, в кінці кінців, нам розповідають, чим конкретно вони харчуються: «щуча ікра (250 грн.), Котлетки з ягняти на кістці (220 грн.), Фарширована імператорська стерлядь (420 грн.), Вишневий штрудель з морозивом (55 грн.), шоколадні млинчики з ягодами (110 грн.), вино чилійське (від 180 грн.), французьке і італійське — від 365 грн. за пляшку і коньяки від 350 до 1500 грн. за пляшку »…

Повноті, не нервуйте. Який там бенкет під час чуми? Так, легкий грип. Без явних ознак епідемії.

Але це як би приказка.

Тому що насправді креатив крутіше всіх запалив все ж глава Кабміну Микола Азаров. Який, як відомо, нещодавно завдав офіційний візит до супермаркету.

Анонсували цю подію не гірше, ніж вибуття Януковича з офіційним візитом до Литви. Бо від заголовків «Завтра прем’єр-міністр відвідає один з київських магазинів» нудити початок з вечора.

Так само як і від повідомлень, що в цьому самому магазині (який якось підозріло швидко став відомий) миють підлоги, ховають гниль і різко знижують ціни.

Ну а потім трапилося те, що всі бажаючі змогли побачити в нескінченних репортажах. Оне таки прибули.

Як писали газети, по периметру вискобліть весь сніг і терміново заклали діри в асфальті. Скрізь снували даішники і тіхушнікі, а двірники стояли з мітлами напереваги.

У магазині теж, судячи з усього було веселіше. Прем’єра водили по відділах, а громадяни, користуючись різким здешевленням продуктів харчування, поспішали робити запаси.

Прем’єр-міністра навіть не засмутив пробився громадський працівник, який почав нити про снують тарганів, тухлої індичатині і гнилої хурмі. Але Азаров, судячи з усього, чудово знав, що птицю і фрукту вже гнилими завезла ще папередніца, так що стійку він зробив тільки на крик з приводу того, що біля супермаркету працює секс-шоп під назвою «Шпилі-вили».

Що саме порушило главу уряду, достеменно невідомо. Чи то імпортне слово «секс-шоп», (хоча куди правильніше було б сказати «Трахмаг»), чи то дивна назва. Що в перекладі з молодіжного арго означає «займатися сексом». Але, так чи інакше, він тут же наказав з цією торговою точкою розібратися.

Як ви думаєте, на це відреагував заст. голови КМДА пан Голубченко? Правильно. Клятвено запевнив бігбосса, що назавтра трахмага вже не буде. Приберемо, мовляв, цю гидоту з Печерської площі в рамках програми зі знесення незаконних МАФів.

Дивно, що ніхто з журналістської свити не запитав у Голубченко, про законність цього дійства.

А дарма. Адже виходить, що якийсь бізнесмен вирішив торгувати дозволеної і сертифікованою продукцією сексуального асортименту. Закупив товар. Пробив дозвіл, заніс кому треба і скільки треба, відкрив магазин, працевлаштував людей, справно платить податки, комуналку і місячну мзду районним кровосісі. І навіть не виключено, що голосував за Партію регіонів.

Тобто не лише створив пару-трійку робочих місць, але ще підтримує і годує пожирачів бюджету по всій довжині харчового ланцюжка.

І раптом по блаж одного самодура класу VIP, інший самодур цього ж підвиду, даного бізнесмена вмить розоряє. Без яких би то не було підстав. Без страху відповісти за беззаконня в суді. А просто так. Один сказав, другий виконав.

  Article "tagged" as:
  Categories: