СБУ вилучила ноутбук у журналіста «Дорожнього контролю»

Февраль 08 13:39 2013

7 лютого 2013 «Дорожній контроль» подав заяву до Генеральної прокуратури України з вимогою відкрити кримінальну провадження щодо співробітників СБУ, які сьогодні, в м. Херсоні, провели обшук квартири журналіста газети «ДК» Віталія Косенко та вилучили у нього особистий ноутбук. Дії СБУ кваліфікуються за ч.2 ст.171 КК України — переслідування службовою особою журналіста за його діяльність.

Співробітники СБУ увірвалися в квартиру В.Косенко з метою виявлення пристрою відеозапису — а саме, брелока з відеокамерою. В ході обшуку, ніяких заборонених предметів у квартирі журналіста «Дорожнього контролю» виявлено не було. Тоді, порушуючи законодавство, співробітники СБУ вилучили ноутбук В.Косенка де зберігаються відеоматеріали про незаконну діяльність ДАІ.

Як видно, підставою для порушення кримінальної справи стало те, що В.Косенко нібито записав і нібито розмістив на форумі «Дорожнього контролю» відеозапис судового засідання за позовом інспектора ДАІ В.В. Фіжделюлка до Косенко. При цьому, суд, лише передбачає, що МОЖЛИВО журналіст «ДК» використав пристрій для негласного отримання інформації, яке можна подивитися на фото нижче:

У зв’язку з тим, що на думку суду, у В.Косенко будинку можуть знаходиться пристрої негласного отримання інформації, суд ухвалив задовольнити клопотання слідчого СБУ Вислоуха В.А. про проведення обшуку. І як вже вказав «ДК» — ніяких заборонених засобів в ході обшуку виявлено не було. Крім цього, на вилученому ноутбуці В.Косенко — також відсутні які або запису з таких приладів.

Віталій Косенко — вже два роки офіційно виконує обов’язки журналіста Всеукраїнської правової газети «Дорожній контроль» і за цей час підготував масу відеосюжетів про злочини і корупцію ДАІ, які неодноразово ставали топ-новинами на українському ТБ. Це викликало ненависть у керівництва Державтоінспекції, бо Віталія «замовили».

Відповідно до ст. 25 Закону України «Про друковані засоби масової інформації в Україні» на особу, якій бачено редакційне Посвідчення чі Інший документ, Що засвідчує її належність до друкованне Засоба масової інформації, пошірюються права и обов’язки, зазначені у Статті 26 цього Закону.

Відповідно до ст.17 Закону України «Про державну підтрімку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів» — службово діяльність журналіста НЕ Може буті підставою для Його Арешт, Затримання, а кож вилучення зібраніх, опрацьованіх, підготовленіх ним матеріалів та технічних засобів, якімі ВІН корістується у своїй роботі.

У зв’язку з тим, що співробітники СБУ, маючи лише припущення і домисли, вилучили ноутбук у журналіста В.Косенко, де є зібрані ним в ході службової діяльності матеріали, «Дорожній контроль» подав заяву до Генеральної прокуратур України. Згідно з новим КПК, наша заява має бути зареєстрована протягом 24 годин і стосовно співробітників СБУ має розпочатися слідство.

Справа в тому, що раніше «Дорожній контроль» опублікував репортаж про незаконні дії інспектора ДАІ В.В. Фіжделюлка після чого даний ДАІшник подав цивільний позов на журналіста В.Косенко про спростування інформації. Вчора, в ході судового засідання, відчуваючи особисту неприязнь, В.В. Фежделюк на очах судді навмисне вдарив Косенко, через що журналіст впав. Судове засідання було зупинено.

Дана відеозапис була переміщена з побутової відеокамери SONY на особистий ноутбук В.Косенко. Матеріал про напад В.В. Фежделюка должеy був бути сьогодні опублікований, проте, ноутбук з кадрами злочину — вилучила СБУ. Крім цього, «ДК» упевнений, що заява, через якого порушили кримінальну справу стосовно Косенко, писав саме В.В. Фежделюк.

На сьогоднішній день, операція по затриманню «терориста» журналіста «Дорожнього контролю» В.Косенка провалена. Фактично, Державтоінспекція крупно підставила СБУ. Природно, що зараз будуть робитися спроби шахрайства з метою якось підставити Косенко, адже нікому не хочеться мотати термін за проведення незаконного обшуку.

Для суспільства, а особливо журналістів — це перший дзвіночок. Тепер, будь інспектору ДАІ, або чиновнику, може просто здатися, що ви використовували не побутову відеокамеру або відеореєстратор, а пристрій негласного отримання інформації (вартість $ 10), і у відношенні вас порушать кримінальну справу. Під цим приводом — у журналіста заберуть ноутбук і знищать будь-яку інформацію, яку він готував до публікації.

  Article "tagged" as:
  Categories: