«М’ясна війна» між Росією та США торкнеться України

Февраль 07 21:06 2013

Експерти вірять, що українська санітарна служба не втрутиться в торговий конфлікт між США і Росії.
«М’ясний» конфлікт має ознаки політичної розплати. І в цю війну Москва хоче втягнути Україну. Такі висновки зробили експерти за результатами зустрічі керівника російського відомства Сергія Данкверта з першим заступником міністра аграрної політики та продовольства України Іваном Бісюком.

У розмові заступник генерального директора Української аграрної конфедерації Олександр Ярославський зауважив: «З нагоди історії торгових» розборок «РФ з Білоруссю, Грузією, Америкою, звичайно, можна спокійно говорити про політичний мотив». За словами експерта, в першу чергу, його можна пояснити бажанням російської сторони «захистити внутрішнього виробника». «Коли Росія вступила до СОТ, рівень захисту від імпортної продукції у неї знизився. Але такий важіль, як нетарифна регулювання імпорту, у них залишився. І чим вони, власне, користуються і будуть користуватися, на мою думку», — відзначає експерт.

Тому, власне, Ярославський переконаний, що українська сторона навряд чи прислухається до порад «сусіда». «У нас є своя ветеринарна служба, яка відповідає за контроль за ввезенням м’яса. І саме вона, не американська, не російська, не білоруська служби, приймає рішення, чи може бути ввезена та чи інша продукція на територію України, чи ні. І саме вона несе відповідальність «, — підкреслює Ярославський.

Якщо ж таке все ж трапиться, прогнозує Ярославський, то українським споживачам доведеться готуватися до підвищення ціни на м’ясо та м’ясні вироби. «Якщо таке (заборона ввозу американської свинини і яловичини. — Авт.) Все ж таки відбудеться, то очевидно, що буде зниження імпортного насичення ринку, і можуть подорожчати ті продукти, які виготовляються з привезеного м’яса. Це в основному — ковбаса та ковбасні вироби. І, звичайно, не виключено, що така ситуація «потягне» вгору ціни на м’ясо внутрішнього виробництва. Просто на ринку м’яса буде менше, і очевидно, що вона буде дорожчати «, — прогнозує експерт.

Нагадаємо, що згідно з повідомленням прес-служби Федеральної служби з ветеринарного і фітосанітарного нагляду, на зустрічі в Москві йшлося про перспективи торговельних відносин з країнами, які використовують стимулятор продуктивності рактопамін. Це — препарат, яким годують велику рогату худобу і свиней для того, щоб тварини швидше набирали м’язову масу. Крім фармакологічного ефекту рактопамін може проявляти токсичну дію, тому вживання людьми в їжу м’яса і субпродуктів тварин, які отримували такі препарати з кормом для стимуляції росту, може викликати отруєння, яке проявляється в таких клінічних ознаках як тахікардія та інші порушення серцевого ритму, тремор, головні болі, м’язові спазми, підвищення артеріального тиску.

Нагадаємо, 11 лютого РФ визнає американську свинину і яловичину продукцією високого ризику і закриє для неї свої кордони. І, отже, попереджає сусід, виробники будуть намагатися переорієнтувати свої поставки на український ринок. І цього, радять в РФ, українцям ніяк не можна допустити. Адже, незважаючи на неодноразові звернення Россільгоспнагляду, американська сторона не надала гарантії щодо відсутності в товарних партіях продукції тваринного походження, яка поставляється на російський ринок, бета-адреностимулятори рактопаміна. «Із чотирьох країн, які широко і масштабно застосовують рактопамін при відгодівлі тварин (США, Канада, Мексика, Бразилія) не відреагували на вимогу Росії конструктивно тільки США. На жаль, компетентні органи США ухилилися від професійного обговорення проблеми, а американською адміністрацією зроблені спроби надати російським вимогам політичну спрямованість, зв’язати їх з так званим списком Магнітського, а також голослівно звинуватити Росію в порушенні принципів СОТ «, — йдеться в повідомленні. Як вказують західні ЗМІ, заяву Россільгоспнагляду з’явилося на наступний же день після прийняття Сенатом США так званого «закону Магнітського», який вводить обмеження на США для ряду російських чиновників.

Примітно, що напередодні оголошення «м’ясної війни» Штатам, Росія заявила про відновлення постачань грузинських вин і мінеральної води. Незмінний «глашатай» російських торговельних конфліктів — головний санітарний лікар Росії Геннадій Онищенко у відповідь на заяву керівника Національного агентства вина Грузії Левана Давіташвілі про те, що грузинська продукція може повернутися на російські прилавки вже навесні, оптимістично запевнив: «На мою думку, це реально і швидше «. Цікаво, що він же так само впевнено і безапеляційно навесні 2006 року запевняв російських споживачів, що грузинська продукція містить підвищений рівень пестицидів (у разі вина. — Авт.) І невідповідність російським вимогам якості (у разі мінеральної води. — Авт.). Цікаво, що до заборони на Росію припадало близько 80% грузинського експорту вин (приблизно 10% російського ринку) і 35% грузинського експорту «Боржомі». Тому очевидно, що удар був влучним і сильним.

  Article "tagged" as:
  Categories: