В Україні можуть з’явитись перші платні дороги

Февраль 03 13:14 2013

У 2013 році можуть розпочати будівництво першої платної дороги в Україні. Механізм передбачає будівництва доріг у концесію: відшкодування інвестицій шляхом упровадження плати за користування трасами, при цьому, відповідно до закону, повинна бути забезпечена можливість альтернативного проїзду.
Україна будуватиме автомобільні дороги шляхом створення консорціуму, до складу якого увійдуть європейські та українські компанії.

Консорціум будує і експлуатує автодороги упродовж 20-25 років, після чого вони переходять у власність держави. При будівництві автобанів відразу закладається європейська система стандартів безпеки.

За словами генерального директора КП «Київавтодор», після підписання закону президентом стане можливою реалізація проекту кільцевої дороги навколо Києва, якою транзитні вантажопотоки слідуватимуть із Західної Європи в Азію, а також магістралі Львів — Краковець – найкоротшої дороги з Західної Європи до Києва.

Документ розроблений з урахуванням пропозицій міжнародних інвесторів, концесіонерів і юридичних компаній, які були надані в рамках робочої групи із законодавчого врегулювання питань, пов’язаних із діяльністю інвесторів в Україні.

Відмінність нової редакції закону – посилення контролю уряду за концесійною діяльністю, а також гарантія держкомпенсації збиткових і низькорентабельних проектів.

Держава гарантує інвестору певну інтенсивність руху новою магістраллю або компенсацію збитків у випадку невідповідності траси належному рівню.

  Article "tagged" as:
  Categories: