В Україні розпочалась політична війна за вибори 2015 року

Февраль 02 19:45 2013

До президентської кампанії 2015-го Тимошенко підходить у статусі ув’язненої, у якої попереду 6,5 років терміну (якщо Юлія Володимирівна відсидить повний термін ув’язнення навіть тільки по «газовому» справі, то звільниться лише в серпні 2018).

Але, як ми знаємо, вищезазначеною справою список претензій до Тимошенко з боку правоохоронців не обмежується. У суді вже перебувають матеріали про махінації в ЄЕСУ за участю Юлії Володимирівни. А нещодавно були висунуті і звинувачення на предмет причетності до вбивства депутата Євгена Щербаня. Якщо останнє звинувачення буде доведено в суді, Юлії Володимирівні може загрожувати покарання аж до довічного ув’язнення.

І це не рахуючи «дріб’язку», про яку нагадав 24 січня перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін в інтерв’ю повідомив: «У провадженні прокуратури є справа про медавтомобілях і« кіотських »грошах. З матеріалами справи знайомляться досі адвокати Тимошенко, роблячи це дуже повільно ». У справі по медавтомобілям ГПУ вважає, що двоє працівників Київської регіональної митниці у 2009 р. допустили службову недбалість та неправомірно оформили типові автомобілі Opel Combo Adaptеd 1,4 Twinport як спеціалізовані та адаптовані для надання медичної допомоги. Недоотримані митні платежі оцінюються в 9 млн. гривень. Один з епізодів справи Тимошенко стосується перевищення влади і службових повноважень при закупівлі під урядові гарантії машин.

За словами першого заступника генпрокурора, є ще справа про спробу дачі хабара суддям Верховного Суду (очевидно, мова про т. зв. «Плівках Боровко» — відеозапису, на якому Тимошенко обговорює з посередником підкуп суддів). Нарешті, до цих пір не розставлені крапки над «і» в історії з нанесенням тілесних ушкоджень працівникові Госпенітенціарной служби під час безладів у Лук’янівському СІЗО, коли Тимошенко з соратниками приходила туди з вимогою звільнити чоловіка. «Є докази, що пошкодження завдала особисто Тимошенко», — зазначив Р. Кузьмін.

Т. е. ще три справи, за якими екс-прем’єр може отримати те чи інше покарання.

І якщо по «газовому», «кіотським», «автомобільного» і навіть по справі ЄЕСУ Юлія Володимирівна ще може розраховувати на поблажливість в осяжному майбутньому (наприклад, під політичні домовленості нинішньої влади з ЄС) — через декриміналізацію деяких статей КК або помилування, то практично неможливо уявити варіант, при якому вона могла б опинитися на волі, отримавши вирок суду у справі про вбивство Щербаня.
«Сильний» президентський інститут — мотивація для Під (ї) ни

Коли в квітні 2004-го у Верховній Раді було провалено голосування за політреформу, ми писали, що «майбутні вибори перетворяться на війну всіх проти всіх». «Ставки занадто високі: за нинішніх умов переможець отримує все, що програв усі втрачає. Є за що боротися. Всі можливі політтехнології будуть пущені в хід — як владою, так і опозицією. Особливо церемонитися з опонентами ніхто не стане — така об’єктивна мотивація політичної боротьби »(« Пролонгація «режиму»? », № 16 (217), 16-22.04.2004). Що згодом і сталося.

«Помаранчевий» шабаш кінця 2004-го став прямим наслідком провалу політреформи і збереження «царських» повноважень президента згідно Конституції зразка 1996-го. Саме високі повноваження і практично безмежні (у відомих українських умовах «верховенства права») можливості, які отримує переможець президентських перегонів, і визначили характер кампанії-2004.

На жаль, але і наступна президентська гонка (після ревізії політреформи Конституційним Судом у жовтні 2010-го) буде проводитися в умовах дії Основного Закону-1996. Відповідно присутній і мотивація боротися за президентське крісло, що називається, не на життя, а на смерть, бо, як і в 2004-му, переможець отримає все — в т. ч. можливість, як кажуть, страчувати і милувати. Що до останнього, то приклад Юлії Володимирівни більш ніж показовий: «свій» президент списав їй всі гріхи перед законом, «чужий» — відправив на нари.

Безумовно, і у нинішніх можновладців є чимало причин ставитися до майбутньої президентської кампанії як до війни. Зокрема — побоювання помінятися місцями з Тимошенко і Луценком.

Навряд чи у когось є сумніви, що після всього того, що сталося з Юлією Володимирівною за останні роки, у неї присутній і такий мотив, як помста. Деякі соратники Тимошенко відкрито говорять про це, наприклад Арсеній Яценюк. «І Тимошенко, і Луценко мають моральне право на помсту. У політиці помста — не найкраща річ, але в житті вона є. Для політика важливо не керуватися помстою, але вони (влада) зробили все, щоб вони мали право на помсту «, — заявив близько року тому Арсеній Петрович в ефірі ТВі.

Таким чином, президентська кампанія-2015 (чи обмежиться вона виборами або ж переросте в призначення президента вулицею) за напруженням пристрастей і гостроті протистояння може перевершити все, з чим ми мали справу раніше.

  Article "tagged" as:
  Categories: