Страхування по-українськи: лотерея для населення

Февраль 02 09:11 2013

Страхові компанії зазвичай швидко і без зволікань приймають від фізичних та юридичних осіб гроші, належні їм за продаж поліса. Але в разі настання страхового випадку — часто не поспішають відшкодовувати зазнала клієнтом збиток.

Днями Асоціація страхувальників України опублікувала власні дані про конфлікти між продавцями полісів та їх клієнтами у 2012 році. Всього за період з 1 січня по 31 грудня минулого року ця громадська організація отримала 37 письмових скарг на дії страхових компаній.

За даними АСУ, проблеми з отриманням компенсації в минулому році виникли у ряду клієнтів 27 страхових компаній. У «чорний» список Асоціації потрапили наступні оператори ринку (розташовані в алфавітному порядку):
— Альфа Страхування
— АСКО Донбас Північний
— Астарта
— АХА Страхування
— Велта АТЗТ
— ВУСО
— Гарантія ТДВ
— Міська страхова компанія
— Європейський страховий альянс
— Інтерполіс
— ІнтерТрансПоліс
— Лафорт
— НАСТА
— Оранта
— Остра
— Провідна
— Райпо,
— Страховий капітал
— ТАС
— Україна
— Українська охоронна страхова компанія
— Українська екологічна страхова компанія
— Український страховий дім
— Укрнафтатранс
— Універсальна-Життя
— Форте Лайф
— Експрес Страхування.

Укладачі цього реєстру відзначають, що багато хто з присутніх у ньому страхових компаній вже ставали адресатами претензій з боку користувачів їх послуг в попередні роки. При цьому максимальна кількість скарг Асоціація отримала від клієнтів таких страхових компаній, як «Оранта», «Гарантія ТДВ», «Міська страхова компанія», «Європейський страховий альянс», «ІнтерТрансПоліс».

У яких «гріхах» звинувачують страхувальників незадоволені їхньою роботою клієнти? Ігор Грибов з Києва поскаржився в АСУ на «Міську страхову компанію». Ця організація прийняла рішення виплатити йому 45 тис. грн компенсації за «автоцивілкою». Однак отримати ці гроші виявилося непросто: 4 місяці киянину обіцяли перерахувати кошти «на наступному тижні», а по закінченню цього терміну компанія заявила про припинення всіх виплат мінімум на 3 місяці під приводом реорганізації.

Ще довше чекає грошей від компанії «Європейський страховий альянс» житель Донецька Володимир Палюх. Протягом півтора років він добивався виплати 8205 грн, які належать йому, як потерпілому в результаті ДТП. Ні взяті страховою компанією зобов’язання, ні навіть рішення суду за 18 місяців боротьби не допомогли донеччанину вибити свої гроші.

Аналогічний режим мовчання був задіяний компанією «Провідна» щодо Юлії Дубкова з Енергодару. Її страхувальник більше 5-ти місяців не реагував на заяву клієнтки про настання страхового випадку по КАСКО, через що жінка не могла отримати компенсацію.

Та ж компанія відмовила Валентині Дементьєвої з Миколаєва в оплаті рахунків за лікування за медичною страховкою. Жінка зверталася до лікаря під час перебування у Швеції. Компанія аргументує своє рішення тим, що клієнт не погодив з нею свій намір звернутися до лікаря. Однак Валентина Дементьєва запевняє, що пов’язувалася з цього питання з представниками своєї страхової і вони по електронній пошті дали їй дозвіл.

«Українська екологічна страхова компанія», поліс якої в своєму часу придбав Олександр Цебенко із Сімферополя, і зовсім зникла в невідомому для клієнта напрямку. За місцем реєстрації компанія відсутня, контактних даних клієнт знайти не може, через що «зависла» його компенсація з «автоцивілки» в сумі 6492,83 грн.

Ці факти — лише маленька дещиця негативних відгуків про роботу вітчизняних страховиків, зібраних Асоціацією страхувальників України за 2012 рік. При бажанні оповідання про халепи людей, що повірили обіцянкам страхових компаній, можна продовжувати ще дуже довго. З їхніх свідчень можна виділити найбільш типові прийоми працівників страхових компаній. Вони або повністю ігнорують заяви клієнтів, або відповідають через кілька місяців після надходження документів. Поширеним явищем стало також невиконання усних обіцянок, тривале зволікання з виплатою компенсацій, необгрунтоване заниження суми відшкодування, різного роду причіпки до документів, наданих власником полісу.

У кінцевому рахунку, за висновками АСУ, зібрані за 2012 факти свідчать про те, що в даний час працівники страхових компаній без вагань ідуть на порушення прав клієнтів і використовують для цього будь-які причини, часто навіть не турбуючись про їх зовнішньої об’єктивності.

— Страховий поліс поступово перетворюється в різновид лотерейного біллета, — говорить юрист консультаційного центру «Споживач» Марина Сергєєва. — Сплативши за такий документ гроші, клієнт може розраховувати хіба що на порядність своєї страхової компанії і сподіватися, що вона дорожить репутацією. В іншому випадку вибити гроші буде вкрай складно. Як показує судова практика, доводити свою правоту в суперечці з крупною структурою, що має в штаті серйозних юристів і налагоджені контакти в судовій середовищі, сьогодні вкрай не просто.

  Article "tagged" as:
  Categories: