Укрзалізниця покарала своїх працівників за відверту критику «Хюндаїв»

Январь 25 19:21 2013

У профспілки відсудили 97 тисяч гривень.

Південна залізниця судиться з власними працівниками. Керівництву ЮЖД не сподобався коментар голови незалежної профспілки Харківської вагонної дільниці № 1 Олександра Абросимова, опублікований влітку в одній з українських газет. В інтерв’ю профспілковий лідер розкритикував роботу підприємства. «Існує негласна команда не вкладати гроші в старі вагони — не купувати запчастини, не ремонтувати, а всі ресурси направляти на нові швидкісні електрички. Але ми ж всі переконалися, що ідея із закупівлею» Хюндаїв «провалилася», — було сказано в матеріалі. В якості аргументів проти «корейців» наводяться загибель людей під колесами швидкісних поїздів, незручності для пасажирів — мовляв, нікуди навіть багаж покласти — і відсутність фахівців та ремонтної бази.

У ЮЖД визнали, що ця інформація порочить репутацію підприємства, тому подали позов, оцінивши збиток в 97 000 гривень. Ленінський райсуд Харкова задовольнив позов залізничників, зобов’язавши профспілка компенсувати збиток, але працівники з рішенням Феміди не згодні.

«Це просто суддівське свавілля! — Обурюється Абросимов. — Все, про що я говорив, знаходить своє підтвердження в реальному житті! Запчастин не вистачає,» Хюндаї «ламаються на кожному кроці, про корупцію на залізниці було знято вже з десяток сюжетів. Але суддя всього цього ніби не помічає! «. Колеги Абросимова по профспілці вирішили оскаржити рішення в Апеляційному суді. Але там скаргу не прийняли до розгляду, знову повернувши справу до Ленінського суду. Юрист профспілки Костянтин Савлук запевняє: суд не мав права приймати рішення на користь ЮЖД.

«По-перше, в статті не фігурує профспілка Харківської вагонної дільниці № 1, там немає таких слів, — говорить Савлук. — Немає їх у позовній заяві, з таким же успіхом гроші можна стягнути з будь-якої профспілки України.

По-друге, свій коментар Абросимов давав як приватна особа: на момент інтерв’ю був у відпустці і не був головою профспілки, у нас є відповідні документи «. Юрист упевнений: ЮЖД намагається розправитися з профспілкою допомогою стягнення величезної суми. На самому підприємстві ситуацію не коментують. «Ми зайняли нейтральну позицію і утримуємося від будь-яких коментарів», — заявила нам начальник прес-служби Південної залізниці Ірина Романенко. Співробітники ж / д платити не мають наміру і планують знову відстоювати свою правоту в суді. Засідання призначене на початок лютого.

Оксана Полюхович для журналу Україна

  Article "tagged" as:
  Categories: