Американці стрімко бідніють

Январь 16 20:48 2013

Офіційні дані по рівню безробіття за 2011 рік будуть опубліковані восени — за кілька тижнів до президентських виборів
Кількість американців, що опинилися за межею бідності, збільшиться до найбільшого значення з середини минулого століття, прогнозують експерти.

Причини цього — ослаблена в результаті фінансової кризи економіка і скорочується держпідтримка незаможних верств населення.
Рівень бідності в США виросте з 15,1% в 2010 році до 15,7% в 2011 році, прогнозують опитані агентством Associated Press економісти провідних науково-дослідних інститутів країни.

Таким чином, кількість американців, що опинилися за межею бідності, збільшиться до найбільшого показника з 1960-х років, резюмують вони. Лише деякі з експертів очікують більш стриманого зростання рівня бідності в США. Більшість опитаних економістів сходяться на думці, що офіційний рівень бідності в США може піднятися ще вище.

Причини цього криються в слабкій економіці, що стала такою в результаті фінансової кризи, і в сокращающейся державної підтримки бідних верств населення. Зауважимо, що офіційні дані по рівню безробіття за 2011 рік будуть опубліковані тільки восени поточного року — за кілька тижнів до президентських виборів.

До речі

У 2010 році рівень безробіття в США виявився максимальним за останні 17 років і на 0,8% більше, ніж у 2009 році. Два роки тому за межею бідності жили більше 46 млн американців. Середній дохід домогосподарства в 2010 році становив приблизно $ 50 000, що виявилося більш ніж на тисячу доларів менше, ніж в 2009.

За прогнозами експертів, бідність торкнеться більшість верств населення. У їх числі виявляться американці з неповною зайнятістю та сім’ї, які проживають в невеликих містах.
За словами економістів, поряд з зубожінням багатьох груп американців збільшиться не тільки кількість людей з недостатніми доходами, а й посилиться тяжкість їх положення.

Ті, хто збереже за собою місце роботи, будуть жити «від зарплати до зарплати», решта, жорстко економлячи, будуть існувати на останні заощадження.
Причому така ситуація торкнеться навіть ті штатів, які раніше не вважалися бідними регіонами. Серед них — Колорадо, Флорида і Невада.

Новий виток зростання рівня бідності в США знищить всі ефекти, що послідували за кампанією по боротьбі з цим явищем, яку проводила адміністрація президента Ліндона Джонсона в 1963-1967 роках.
Тоді в країні були засновані програми житлових субсидій, а також медичної допомоги незаможним. На цю програму було витрачено кілька мільярдів доларів бюджетних коштів.
В результаті рівень бідності впав до 11,1% і став мінімальним за всю історію Сполучених штатів Америки. Причому цей мінімум не був знижений навіть в умовах сильного економічного зростання в 1990-і роки.

Довідка

У США під офіційним рівнем бідності розуміється процентне співвідношення людей, які не здатні придбати певний мінімальний набір товарів і послуг, до загальної кількості домогосподарств. Показник є аналогом російського числа населення, що живе за межею прожиткового мінімуму.