Луценко активно виступає на зоні

Сентябрь 06 14:05 2012

Засуджений екс-глава МВС розповідає сусідам по камері про політику, а його наглядачам наказали мовчати.

Вже майже тиждень двічі засуджений екс-глава МВС Юрій Луценко відбуває свій термін (4 роки, сидіти залишилося 2,5) в Менської колонії на Чернігівщині. Як виявилося, його колишні сусіди по київському СІЗО не залишилися байдужими до його переїзду і навели довідки про те, як він там облаштувався.

«Ми зв’язалися по телефону з укладеними табору в Макошино (село, де знаходиться колонія. — Авт.). Нам сказали, що з» міністром «у блоці знаходяться люди, які не користуються повагою на зоні і можуть» стукати «, начебто колишні міліціонери і один військовий середніх років (правда, про останнє колишні ув’язнені відгукуються шанобливо). Також нібито весь їхній блок напханий «жучками» та камерами (офіційно цього не підтверджують. — Авт.). До їдальні Луценко не ходить, в їх блоці є кухня , де вони самі собі готують «, — розповів нам один з арештантів» Лук’янівки».

Тим часом дружина Луценка, яка у вихідні побувала у нього на побаченні, говорить, що екс-міністр вже знайшов чим зайняти себе в колонії. «Він у гарному настрої. У Луценка немає вільної хвилини, тому що нові сусіди по камері розпитують його про політичні новини. Робота з електоратом ведеться на належному рівні», — заявила Ірина Луценко.

За її словами, частина побачення вони присвятили обговоренню апеляційної скарги (на другий вирок), яка, за прогнозами захисту Луценка, буде розглянута в суді вже у вересні. «Юрій Віталійович веде щоденник, і, звичайно, читає книги, — додала до цього прес-секретар» Народної самооборони «Лариса Сарган. — Що стосується побуту, то в 6.00 у нього підйом, після чого заправляється постіль і до вечора, до відбою, по-моєму, до 22.00, лягати на неї не можна. Дозволяється сидіти, гуляти у дворі (примикає до блоку), дивитися телевізор, писати і читати, тільки не лягати на ліжко. Якщо в камері СІЗО режим був інший (можна було прилягти і серед дня), то тут з цим складно, але ж у Юрія Віталійовича — постійні болі в спині … Юрій Віталійович сказав, що його сусіди — чотири колишні міліціонера, засуджені не в той час, коли Луценко був міністром, а пізніше.

Рядові тюремники колонії, що попросили не називати їхніх імен, розповіли нам, що карантин (адаптація до колонії) для Луценка — лише формальність.

«Він з самого приїзду живе в євроблоку (зі спальнею в 35» квадратів «, кухня з мікрохвильовкою, кімнатою відпочинку і прогулянковим двориком), і з чотирма сусідами — там буде знаходитися і далі (офіційно тюремники кажуть, що Луценко на двотижневому карантині, після чого буде переведений в інше приміщення. — Авт.). Їсть він тюремну їжу, точно не знаю, каші вони там готують собі самі. А ще нас усіх змусили підписати папери, що ми не маємо права розповідати кому-небудь про будні Луценко в колонії. Інакше загрожують звільнити «, — розповів нам один із працівників зони. Сьогодні у Луценка заплановано чергове побачення з дружиною.

  Article "tagged" as:
  Categories: