Нацбанк попереджає про інфляцію ще в 2012 році

Сентябрь 05 12:08 2012

Правда, зростання цін буде на рівні минулого року.

Напередодні осені Нацбанк заговорив про те, що в країні намічається зростання цін. Як говорять у головному банку, до кінця року інфляція може досягти рівня 4-5,5%. У той час як все літо ціни тільки знижувалися, завдяки чому замість інфляції в Україні за сім місяців цього року зафіксовано дефляцію 0,1%. Тобто ціни знизилися. І нічого тут не вдієш, літнє достаток закінчується, а урожай в цьому році дещо гірше торішнього.

Незалежні експерти трохи розходяться у прогнозах, але всі згодні з банкірами — продукти почнуть дорожчати і потягнуть інфляційний показник вгору.

Так, експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь говорить, що, як і в минулі роки, зростання цін почнеться вже з вересня і буде становити 1-1,5% щомісяця. За підсумками року інфляція може скласти 5-6%.

Найбільш оптимістичний прогноз дає аналітик «Ерсте Банку» Мар’ян Заблоцький — він говорить, що, можливо, інфляція не перевищить 3%.

Хоча не варто засмучуватися, навіть якщо зростання цін буде близько 4-5%, то це цілком прийнятний показник, адже до 2011 року зростання цін було двозначним.

А В ЦЕЙ ЧАС

Євро може подорожчати на гривню

А ось євровалюта може до кінця року істотно подорожчати майже на 10%. Вчора аналітики найбільшого банку Європи HSBC заявили, що ситуація в США виглядає загрозливо. Відповідно до їхніх прогнозів, побоювання щодо ситуації з бюджетом Штатів можуть стати причиною ослаблення долара по відношенню до євро та ієни.

— Проблема бюджетного дефіциту США куди серйозніше, ніж в даний час в країнах єврозони, — відзначив аналітик HSBC Пол Маккелен. — Ми думаємо, що згодом ринок зрозуміє це і курс долара піде вниз.

Курс долара знизиться до 1,35 долара за євро до кінця 2012 року, прогнозують експерти банку. Якщо збудеться цей прогноз, то пр

  Article "tagged" as:
  Categories: