Світова еліта ховається від податків в офшори до $ 32 трлн

Июль 23 19:31 2012

Колишній експерт консалтингової фірми McKinsey & Co зробив відкриття, порівнянне з повторним винаходом велосипеда.
Заможні громадяни по всьому світу приховують від $ 21 до $ 32 трлн від оподаткування.

Ця сума еквівалентна економікам США і Японії разом взятими. Про це йдеться в доповіді колишнього економіста консалтингової компанії McKinsey & Co Джеймса Хенрі, підготовленому для організації Tax Justice Network.

Податкові збори з $ 32 трлн можуть скласти до $ 280 млрд щороку. При оцінці переховуваних від оподаткування коштів Хенрі враховував лише фінансові активи. Нерухомість, предмети розкоші, яхти та інше не приймалися в розрахунок.
У дослідженні наголошується, що близько 10 млн осіб по всьому світу використовують офшорні рахунки. При цьому 100 тис. осіб володіють половиною із загальної суми в $ 32 трлн.

Представник організації Tax Judtice Network, яка виступає проти офшорних рахунків, Джон Крістенсен заявив, що шокований отриманими сумами.

«Але що насправді шокує — це те, що найбільші світові банки по вуха замішані в тому, що допомагають своїм заможним клієнтам ухилятися від податків і переводити кошти в офшори. Ми говоримо про відомі бренди — HSBC, Citigroup, Bank of America, UBS , Credit Suisse — найбільші імена. І вони найчастіше повністю віддають собі звіт в тому, що допомагають своїм клієнтам йти від сплати податків «, — зазначив Крістенсен. Він також додав, що часто діяльність банків у цьому напрямі є незаконною.

Хенрі особливо відзначає, що переміщати гроші по всьому світу надбагатих допомагає «працьовитий рій професійних помічників зі сфери приватного банківського обслуговування, юридичних, бухгалтерських та інвестиційних послуг».

«Податкові надходження, які ми недоотримуємо, виходячи з наших оцінок, величезні. Вони достатні для того, щоб істотно виправити фінансове становище багатьох країн», — підкреслив автор доповіді.

«З іншого боку, це дослідження — по-справжньому гарна новина. Світ тільки що знайшов велику купу фінансових ресурсів, з яких можна почерпнути кошти для вирішення наших найбільш невідкладних проблем», — додав Генрі.

У доповіді особливо наголошується, що надбагаті громадяни в цілому бідних країн, що розвиваються теж активно користуються офшорами, завдаючи відчутної шкоди бюджетам цих держав. За оцінкою Генрі, з 1970-х років по 2010 рік громадяни 139 країн, що розвиваються вивели в офшори від $ 7,3 трлн до $ 9,3 трлн.

  Article "tagged" as:
  Categories: