Правоохоронні органи будуть використовувати Skype для прослуховування

Июль 23 20:31 2012

Компанія Microsoft може дозволити спецслужбам прослуховувати розмови користувачів Skype, а також надасть доступ до їх особистого листування, слідуючи «новій» політиці повного сприяння правоохоронним органам.

Зазначимо, що з моменту створення служба відеозв’язку Skype була серйозним бар’єром, що перешкоджає правоохоронним органам у проведенні стеження. Використовуючи різні механізми шифрування протягом декількох років Skype залишався одним з небагатьох сервісів, перехоплення даних якого був практично неможливим.

Однак навесні поточного року в мережі почали з’являтися повідомлення про те, що корпорація Microsoft переробляє архітектуру Skype, зміни в якій дозволять правоохоронним органам «підключатися» до розмов користувачів служби. У той же час представники Microsoft заявили, що передбачувані зміни в програмі є звичайними доробками продукту і немає ніяких підстав вважати, що адміністрація сервісу намагається розробити бекдори для урядової «прослушки».

Нагадаємо, що в травні минулого року компанія Microsoft запатентувала технологію «законного втручання», яка дозволяє правоохоронним ограни «підключатися» до розмов користувачів в різних VoIP-службах, а також «перехоплювати» переданий контент без відома самих користувачів. На питання про те, чи буде нова технологія використовуватися в службі Skype, розробники не відповіли.

За даними ресурсу Slate, власник змінив політику конфіденційності Skype, в нормах якої проглядається готовність творців співпрацювати з правоохоронними органами настільки близько, наскільки це буде можливо з юридичної та технологічної точки зору.

Відповідно до пункту 3 політики конфіденційності Skype, сервіс і його партнери можуть надавати особисті дані, вміст розмов і / або трафік даних користувачів у відповідь на законний запит органів судової влади або правоохоронної системи. Крім того миттєві повідомлення, передані користувачем, будуть зберігатися протягом 30 днів, якщо інший термін не буде витребуваний представниками держорганів.