Північнокорейські шпигуни відсидять тюремний термін в Україні

Июль 16 11:07 2012

Вступив в силу вирок Красногвардійського райсуду Дніпропетровська, згідно з яким північнокорейські розвідники Рю Сонгчель і Лі Тхекіль отримали по 8 років позбавлення волі за шпигунство проти України, вони будуть відбувати покарання на території української держави.

В Генеральній прокуратурі України говорять, що скарг на вирок від підсудних, які визнали свою вину, та їх адвокатів не надходило.

Очікувалося, що офіційна влада і спецслужби Північної Кореї будуть клопотати про видачу своїх громадян. «Проте реакція Пхеньяна була пасивною, мовляв, провалилися — це їхні проблеми. Втім, міра покарання могла бути набагато жорсткішою, аж до смертної кари, яка є в кримінальному законодавстві цієї країни ».

Як повідомлялося, розвідники працювали під прикриттям торгпредствництва Північної Кореї в Мінську і потрапили в поле зору контррозвідки СБУ після спроб через Інтернет встановити контакт з підприємством, пов’язаним з ракетним КБ «Південне». Приїхавши потягом до Дніпропетровська, вони розгорнули полювання за секретними документами по проектуванню твердопаливних і рідинних двигунів, систем постачання палива, відділення ступенів ракет, відповідним комп’ютерним програмам, інший специфічною інформацією, що становить державну таємницю. Крім того, вони намагалися завербувати громадян Україні, обіцяючи винагороду, однак ті на провокації не піддалися і заявили в СБУ.

Шпигунів брали на гарячому, коли вони фотографували докторські і кандидатські дисертації з грифом «Секретно». Наукові роботи були присвячені новим прогресивним технологіям ракетних комплексів, космічних літальних апаратів, рідинних двигунів, систем постачання ракетного палива, інших ноу-хау.

Засудивши розвідників до 8 років кожного, суд врахував обтяжуюча обставина — розголошення інформації нанесло б великої шкоди нацбезпеці України, а ракетно-космічна галузь КНДР отримала б доступ до технологій, заснованим на досягненнях українських ракетників, і значно розширила свої стратегічні можливості.