Африка готова до війни з «Аль-Каїдою» в Малі

Июль 16 10:21 2012

Африканські країни готові направити в Малі, який став «притулком для терористичних груп», війська для відновлення порядку в регіоні, заявили представники західних держав континенту на саміті Африканського союзу в Ефіопії.

У цьому рішенні їх підтримують Франція і США, але головною умовою операції самі африканці вважають санкцію ООН.

Ситуація в Малі стала першою і головною темою саміту Африканського союзу, який пройшов в Аддіс-Абебі. Голова Комісії Союзу Жан Пінг назвав кризу в Малі серйозною загрозою для безпеки континенту, відзначає Voice of America. Для відновлення порядку в країні Економічне співтовариство Західної Африки (ECOWAS) готове направити військових в регіон — для цього африканським лідерам бракує офіційної позиції уряду Малі і підтримки Ради Безпеки ООН.

У Малі не впоратися без ECOWAS, а ECOWAS не обійтися без Заходу

При отриманні схвалення з боку ООН на північ Малі ECOWAS направити три тисячі військових, повідомляє «Радіо Свобода». Необхідність відновлення порядку в країні визнали більшість африканських лідерів, а президент Кот-д’Івуару назвав північ Малі «притулком терористичних груп», зазначає Російська служба BBC. Своє втручання африканські країни пояснюють тим, що власна армія Малі недостатньо підготовлена ??для боротьби з терористичною загрозою.

Африканське співтовариство вже заручилося підтримкою Франції і США, зазначає «Комерсант». Правда, західні держави не готові очолити майбутню операцію, але можуть надати фінансову і технічну допомогу. Хоча африканські лідери кажуть, що Малі не впорається з ісламістами в поодинці, самим військовослужбовцям блоку ECOWAS не здолати терористів без допомоги Заходу, зазначає газета.

Малі під владою «Аль-Каїди»

Після військового перевороту в Малі в середині березня північ країни взяла під свій контроль різні екстремістські угрупування, зокрема, «Ансар ад-дін» («Захисники релігії»), тісно взаємодіє з «Аль-Каїдою» в країнах ісламського Магріба. Територія, яку вони контролюють зараз, складає дві третини території Малі. Захопили владу радикали вважають, що мусульмани повинні почитати тільки Аллаха, що дає їм право руйнувати в Тімбукту мавзолеї і найдавніші мечеті, зведені на честь святих.

Експерти пов’язують нинішню обстановку в Малі з громадянською війною в Лівії і смертю Муамара Каддафі. Після загибелі лідера сотні його прихильників-туарегів перейшли в Малі, пише «Комерсант». Там, об’єднавшись з сепаратистами, туареги витіснили з півночі армію Малі і проголосили ніким не визнана держава Азавад, влада в якому належить «Аль-Каїді».