В Україні підйом расової нетерпимості

Июль 13 18:46 2012

Студент з Африки Рауль в Києві вже 2 роки, але каже, що зазвичай гуляти по місту боїться. За останні три місяці його двічі били скінхеди.

[Рауль Камана, студент з Африки]:

«У перший раз було 3 людини проти мене. Другий раз нас було троє проти 25 осіб. Ми втекли від них».

Рауль в міліцію не звернувся, каже — це все одно не допоможе. Правозахисники відзначають, в Україні зростає расова нетерпимість, і кількість злочинів по відношенню до іноземців збільшується.

[Євген Захаров, співголова Харківської правозахисної групи]:

«За 3 роки: 2009, 2010, 2011 було зафіксовано 126 нападів на іноземців з далекого зарубіжжя, головним чином, з мотивів расової або етнічної ненависті».

За цей рік постраждало від нападів 48 іноземців. Жертвами злочинів на основі расової нетерпимості стають також цигани, кримські татари та євреї.

[Максим Буткевич, координатор проекту «Без кордонів»]:

«Як правило, ті, хто страждають від подібних нападів, мають тенденцію не повідомляти про них, якщо мова не йде про те, що загрожує життю або здоров’ю. Особливо це стосується іноземних студентів з країн Азії або Африки ».

Найпоширенішим проявом нетерпимості правозахисники називають словесні образи. Друг Рауля Сорель, каже, що неодноразово чув на свою адресу слова, які принижують гідність. Він вважає це від того, що Україна — поки що закрита країна і багато людей не звикли до іноземців. А деякі навіть бачать їх вперше.

[Сорель Ком, студент з Африки]:

«Одна жінка підійшла до мене і запитала, чому ти миєш тільки долоні, а не миєш руки? Вона сказала, якщо ти будеш мити все тіло так само, як долоні, то ти будеш білим, як і ми ».

Студент з В’єтнаму Нгуен Вінь Тхань також зізнається, що через відмінності у зовнішності неодноразово чув невтішні висловлювання від українців. Каже, він уже навчився не звертати уваги, а частині українців взагалі ще належить повчитися толерантності.

[Нгуен Вінь Тхань, студент із В’єтнаму]:

«Був відомий футболіст Ліліаан Тюрам. Він написав книжку «Расизм — це зло». Я пам’ятаю його фразу про те, що немає таких людей, як темношкірі і світлошкірі, жовті або червоні. Просто є людина. Всі ми люди і всі повинні бути єдині ».