Професор московського університету убив свою матір із співчуття

Июль 13 18:00 2012

Фрунзенський районний суд Саратова виніс вирок викладачеві з Москви, якого визнали винним у вбивстві власної матері. Професор задушив її, так як пенсіонерка була смертельно хвора і її мучили страшні болі.

За рішенням суду 54-річний професор Московського педагогічного університету, доктор економічних наук Володимир Ольховський проведе за гратами дев’ять років. Відбувати покарання він буде у виправній колонії суворого режиму.

Вбивство 76-річної Надії Ольховської було скоєно ввечері 21 листопада 2011 року в будинку № 21 на проспекті Кірова в Саратові, де вона і проживала. За даними оперативників, професор «закрив своєю рукою рот і ніс жінки і силою утримував протягом декількох хвилин». На момент скоєння злочину викладач був п’яний.

У Надії Ольховської лікарі діагностували останню стадію раку стравоходу, і жінка не раз просила сина позбавити її життя. «Вона так кричала від постійних болів, що одного разу я не витримав і погодився», — крізь сльози розповідав професор на допитах.

Затриманий Володимир Ольховський ніколи не був одружений і все життя провів поруч з матір’ю. Хоча він працював в столичному університеті, але регулярно приїжджав провідати матір у Саратов. З вересня 2011 року вчений змушений був залишитися в Саратові, щоб доглядати за безпорадною і хворою родичкою.

Після вбивства Ольховський не намагався сховатися і залишався в квартирі. Він стверджував, що скоїв злочин з почуття жалю.

«Він (професор Ольховський) справляє враження дивної людини, — розповівкерівник Фрунзенського слідчого відділу Саратова Дмитро Соколов. — Після вбивства професор у величезних кількостях вживав корвалол в суміші з пивом».