В азербайджанській в’язниці помер заступник голови Ісламської партії, засуджений за захоплення влади і тероризм

Июль 12 15:32 2012

В азербайджанській в’язниці помер черговий опозиціонер, засуджений за антиурядову діяльність: заступник голови Ісламської партії Вагіф Абдуллаєв пішов з життя в тюремній лікарні.

За офіційною версією — від природних причин. Політик був засуджений за насильницьке захоплення влади і тероризм.

Ісламська партія була заборонена в 1997 році, після того як її лідера Гаджи Музаффера Джебраілзаде в 1995 році заарештували за шпигунство на користь Ірану.

Заступник голови Ісламської партії Вагіф Абдуллаєв помер від серцевого нападу. Суд засудив його в жовтні минулого року до 11 років в’язниці, визнавши його вину у підготовці до терору, незаконне носіння зброї та насильницьке захоплення влади.

Нещодавно іранським шпигуном в Азербайджані оголосили і автора ролика «Гей, ти хто такий? Давай, до побачення!» Гіла Мамедова. Редактор газети «Толиші Садо» нібито займався збором «інформації, яка цікавить іранські спецслужби, тим самим виявляв осіб, які володіють інформацією , організовував їх зв’язку із зазначеною організацією». Крім того, у своїх виступах в Ірані він «висловлював думки, що підривають стабільність в Азербайджані».

Попередник Мамедова на посаді редактора видання теж був звинувачений в шпигунстві на користь Ірану і загинув у в’язниці.