Українки мало народжують через слабке здоров’я

Июль 12 15:46 2012

Надія ростить дворічну Христину. Каже до другої дитини поки не готова. І не тому що немає грошей, як стверджують багато українських родин. Просто поки це буде занадто клопітно.

[Надія Сапунова, молода мама]:

«Складно постійно бути разом, постійно себе стримувати, відповідати на безліч питань, готувати 3 рази на день їсти».

Але більшість батьків не готові мати дітей з іншої причини. Їм не дозволяє здоров’я. Саме ця проблема-основна перешкода, яка заважає завагітніти 17% українок. За останні кілька років кількість захворювань, що впливають на народження дитини, збільшилася в 2-3 рази.

[Валентина Коломейчук, заступник директора департаменту у МОЗ Україні]:

«Особливо це ожиріння, цукровий діабет, тобто обмінні процеси. Захворювання підшлункової залози, есенціальних гіпертонія стала поширеною — тобто це всі захворювання, які досить негативно позначаються на виношуванні, на вагітності ».

Значно послаблюють шанси завагітніти і зроблені раніше аборти. Понад 100 тисяч жінок щороку переривають вагітність.

[Валентина Коломейчук, заступник директора департаменту у МОЗ Україні]:

«Дуже часто жінка, яка зробила хоча б один раз аборт, в подальшому може бути позбавлена ??можливості реалізувати свої репродуктивні права і стати матір’ю».

На сьогодні в Україні близько 840 000 пар не можуть мати дітей. А ті, хто може, нерідко обмежуються однією дитиною. У той же час чисельність населення в країні щорічно зменшується майже на 150 000 чоловік. І щоб демографічний баланс став позитивним, кожній сімейній парі потрібно народити 3, а то і 4 дитини.