Винайшли фантастичну фотокамеру

Июль 11 14:28 2012

Вчені з Університету Дьюка а американському місті Дареме створили прототип фотокамери з роздільною здатністю в 50 тис. мегапікселів.

Це абсолютно фантастичне досягнення, якщо врахувати, що сьогодні навіть кращі професійні фотоапарати мають дозвіл в 20-30 мегапікселів.

Розповів про цю чудову винаході лондонський журнал «Нейчур» зазначає, що фантастична фотокамера здатна фіксувати такі деталі зображення, які недоступні для людського ока, наприклад, читати номери автомобілів і дорожні знаки на відстані більше 1 км. Вона використовує сферичні лінзи, забезпечені майже сотнею 14-мегапіксельних мікрокамер. Цей апарат має приголомшливий огляд: 150 на 50 градусів. Лінзи роблять 100 окремих знімків, які потім поєднуються в картинку комп’ютером.

Вчені з Університету Дьюка, що працюють над проектом суперфотоаппарата, не кваплять події і зізнаються, що поки не можуть вирішити деякі серйозні проблеми: великі розмір і вагу установки, а також повільність зйомки — на один знімок йдуть 18 секунд. Крім того, фотографії виходять поки що тільки чорно-білі. Однак можна не сумніватися, що всі ці проблеми будуть успішно вирішені. Проект отримав серйозне фінансування. У числі інвесторів — Пентагон, що включив проект до програми створення усевидющих приладів повітряної і космічної розвідки. Тепер залишається дочекатися, коли з’явиться ще більш компактна потужна електроніка, обробна зображення, після чого можна буде приступити до виробництва гігапіксельних камер.