Чи врятують імениті гравці китайський футбол?

Июль 11 14:12 2012

Днями до китайського футбольного клубу «Шанхай Шеньхуа» повинен приєднатися ще один «елітний» гравець — екс-форвард лондонського «Челсі» Дідьє Дрогба.

Інший колишній нападник англійської прем’єр-ліги француз Ніколя Анелька, який грає за китайський клуб вже півроку, сказав, що з нетерпінням чекає колегу на полі — під час атак нікому робити передачі.
         
Китай наполегливо вкладає великі гроші в покупку елітних футболістів. Тим не менш відчутних результатів поки немає. «Шанхай Шеньхуа» займає 13-е місце в національному чемпіонаті і постійно йде позаду сильних сусідів — Японії і Південної Кореї.

Деякі експерти говорять, що європейські гравці, якими б іменитими вони не були, в довгостроковій перспективі китайський футбол не врятують. Вся справа в тому, що цей вид спорту в Китаї просто непопулярний.

[Лоу Ічен, футбольний коментатор із Шанхая]:

«Як видно з поточної ситуації, жоден футбольний клуб не може функціонувати на прибуткової основі. Розміри інвестицій, вкладених у футбольний клуб, і виручки, яку ви отримуєте від нього, просто несумірні ».

Колишній півзахисник «Шанхай Шеньхуа» Фань Юнь, який зараз тренує молодіжну футбольну команду, впевнений, що гроші краще вкладати в розвиток своїх футболістів.

[Фань Юнь, тренер молодіжної футбольної команди]:

«Я вважаю, що більше уваги потрібно приділяти розвитку молодих талантів. Зрілий футбольний клуб повинен робити акцент на всебічному розвитку своїх команд. Не можна думати тільки про основний склад і не думати про підростаючих молодих гравців. Зрілий клуб повинен звертати увагу на це. Проте в Китаї це непросто ».

У рейтингу збірних ФІФА Китай зараз займає 68 місце.

  Article "tagged" as:
  Categories: