Закон про екстремізм в РФ турбує Європарламент

Июль 10 17:07 2012

Члени Європарламенту висловлюють занепокоєння з приводу неправомірного застосування в Росії антиекстремістського законодавства. Зокрема, мова йде про внесення «Чжуань Фалунь» — основної книги духовної практики Фалуньгун — в список забороненої літератури.

Тунне Келам, член Європейського парламенту:

«Ми дуже занепокоєні такою практикою російського уряду, оскільки вона здійснюється через очевидний впливу з боку китайської влади, які зацікавлені в обмеженні діяльності мирної оздоровчої практики Фалуньгун, що не представляє ніякої політичної загрози».

За даними правозахисних організацій, в Китаї останні 13 років правляча компартія репресує послідовників цього вчення. Кампанія придушення почалася з загальнонаціонального заборони і знищення матеріалів, які стосуються Фалуньгун.

Нагадаємо, що першотравневий суд Краснодара заніс книгу «Чжуань Фалунь» в список екстремістської літератури в 2008 році. Рішення було прийнято таємно від російських прихильників Фалуньгун. Незабаром після цього крайовий суд його відмінив, відправивши справу на повторний розгляд. За цей час в ході 7 незалежних експертиз було визнано, що книга «Чжуань Фалунь» не містить закликів до порушення соціальної, расової, національної чи релігійної ворожнечі, а значить, екстремісткою бути не може. Між тим в грудні 2011 року рішення про визнання матеріалів екстремістськими було знову прийнято в крайовому суді Краснодара.

Минулого місяця російські послідовники Фалуньгун направили апеляцію до Верховного суду країни і чекають рішення в найближчі дні. Європарламентарі закликають російську владу звернути особливу увагу на цю скаргу і гарантувати дотримання верховенства права.

Туні Келам, член Європейського парламенту:

«Європейський парламент буде стежити з дуже-дуже великою увагою та інтересом за остаточним рішенням Верховного суду Росії. Але, в будь-якому випадку, я вважаю, навіть без судового рішення картина ясна — що відбувається, не має відношення до екстремістської літератури, мова йде про дотримання нормальних свобод громадян в нормальній країні, і ми будемо продовжувати підтримувати це».

Члени Європейського парламенту вважають, що російська влада повинна надати своїм громадянам можливість самим вибирати, що читати.

Сарі Міріам Ессайа, член Європейського парламенту:

«Російські громадяни інтелектуальні, освічені, вони можуть вибирати, що їм хочеться вивчати, що їм хочеться читати, для них не потрібно, щоб уряд виступало в ролі цензора».

Крім «Чжуань Фалунь», в «чорний список» потрапили 2 інформаційних листи і доповідь канадських правозахисників про вилучення органів у послідовників Фалуньгун у Китаї.

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.