В Україні протестують проти прийнятого закону про мови

Июль 10 17:16 2012

У Києві відбулися сутички між опозицією та спецпідрозділами міліції. До мітингувальників було застосовано сльозогінний газ. Сотні протестувальників проти ухваленого закону про мови вийшли з протестом до будівлі, де повинна була відбутися звітна прес-конференція президента України.

Захисники української як єдиної державної мови вимагають скасувати закон, який надає російській мові статус регіональної в більш ніж половині областей України.

Георгій Лук’янчук, учасник акції:

«Це фактично національна катастрофа. На початку дев’яностих у народу відібрали все майно: фабрики і заводи, у двохтисячному почали підпільно забирати землю — український всесвітньо-відомий чорнозем. А тепер саме святе забирають — українська мова, без якого немає ні народу, ні нації ».

Михайло Волинець, депутат від фракції Блоку Юлії Тимошенко, який раніше в одній з парламентських сутичок отримав струс мозку, сьогодні готовий мітингувати до тих пір, поки скандальний закон не буде скасований.

Михайло Волинець, народний депутат Україна:

«Ми стояли на під’їзді до Українського дому, щоб лягти на асфальт у випадку, якщо Янукович сюди приїде. Ми повинні були лежати під колесами, але не дати можливості йому сюди приїхати ».

Суперечливий закон Верховна Рада прийняла в липні місяці. Депутати від опозиції відразу вийшли в центр столиці з протестами, а спікер і віце-спікер парламенту подали у відставку. Віктор Янукович же скасував звітну прес-конференцію і скликав термінове засідання глав фракцій у себе. Опозиція зустріч проігнорувала.

Обговорюючи ситуацію в парламенті Віктор Янукович заявив, що у випадку, якщо обстановка не стабілізується, можуть бути призначені дострокові вибори до парламенту.

Віктор Янукович, президент України:

«Я вважаю, перш ніж починати цю процедуру, ми повинні вичерпати всі наші можливості».

Закон «Про основи державної мовної політики» був прийнятий у другому читанні без урахування поправок опозиції. Він гарантує вільне використання регіональних мов, які є рідними для не менш 10% громадян, зареєстрованих на території.

Олександр Єфремов, голова фракції Партії регіонів:

«Той закон, який сьогодні прийнятий, вирішує всі проблеми в нашій державі. Він відповідає Європейським стандартам і говорить про те, що в державі є державна мова українська, і він дає всім іншим національностям, які проживають в нашій державі відчувати себе впевнено не в сьогоднішньому дні, а в перспективі ».

Подальший сценарій розвитку питання про мови сьогодні залежить від того чи накладе президент вето на нього. А до тих пір мітингувальники на чолі з депутатами-оппозіцонерамі заявляють, що будуть протестувати.

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.