Сеул хоче вбивати китів, незважаючи на мораторій

Июль 10 18:16 2012

Науковий видобуток китів є правом кожної країни-учасниці Міжнародної китобійної комісії. Про це Південна Корея оголосила на наступний день після своєї заяви про намір відновити цю практику.

Хан Хе Чжин, представник МЗС Південної Кореї:

«Ми вважаємо, що видобуток китів у наукових цілях буде мати місце, при цьому ми не будемо порушувати правила і постанови комітету з питань науки при Міжнародної китобійної комісії».

Дане рішення викликало різку критику з боку багатьох країн. Південну Корею звинуватили в тому, що вона намагається наслідувати приклад Японії і обійти мораторій на комерційний вилов китів, прийнятий комісією в 1986 році.
Японія заявляє, що має право регулювати приріст і смертність китоподібних. А Південна Корея каже, що китобійний промисел є її давньою культурною традицією.

Тим часом, прем’єр-міністр Австралії Джулія Гіллард оголосила Сеулу дипломатичний протест.

Джулія Гіллард, прем’єр-міністр Австралії:

«Я дуже розчарована цією заявою Південної Кореї. Ми абсолютно проти китобійного промислу, і я розпорядилася, щоб наш посол у Південній Кореї порушив це питання сьогодні на вищих рівнях корейського уряду ».

До протесту приєдналася і Нова Зеландія.

Мюррей Маккаллі, міністр закордонних справ Нової Зеландії:

«Ми очікуємо, щоб чітко з’ясувати, які наміри криються за цією заявою. Але ми сподіваємося, що за ним послідує період затишшя, під час якого Корея прислухається до думки міжнародного співтовариства ».

Малий полосатик, якого планує добувати Південна Корея, знаходиться під загрозою зникнення.
На сьогодні, міжнародний мораторій не поширюється тільки на аборигенний промисел китів для корінного населення Гренландії, Чукотки, Аляски і Сент-Вінсента і Гренадіни.

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.