Британці закликають РФ не забороняти книгу Фалуньгун

Июль 10 18:09 2012

Практикуючі Фалуньгун Великобританії закликають припинити придушення цієї традиційної духовної практики. І на цей раз заклик звучить не прямо до влади Китаю, де Фалуньгун переслідують з 1999 року, а до уряду Росії.

Британці закликають владу РФ перестати дотримуватися репресивної кампанії комуністичної партії КНР. З цим зверненням вони вийшли до російського посольства в Лондоні.

Заклик стосується книги «Чжуань Фалунь», де викладено основний вчення цієї медитативної практики. У 2008 році книга потрапила в список екстремісткою літератури російського Мін’юсту.

Д-р Лю Вей, глава Асоціації Фалуньгун Великобританії:

«Ми робимо все можливе, щоб закликати уряд Росії і судові інстанції ставитися до практикуючих Фалуньгун так, як це личить демократичній країні. Фалуньгун — це дуже мирна група людей, які займаються самовдосконаленням, і практикуючі слідують принципам Істина, Доброта і Терпіння. Цією практикою займаються в більш ніж 100 країнах, і скрізь Фалуньгун вітають ».

Як повідомляють юристи, що захищають права практикуючих Фалуньгун в Росії, судове рішення про заборону матеріалів було прийнято без їх відома та з численними порушеннями. Крім «Чжуань Фалунь», в «чорний список» потрапили 2 інформаційних листа про Фалуньгун, де йдеться про репресії цієї практики в Китаї, а також доповідь канадських правозахисників про злочинний вилучення органів у живих послідовників Фалуньгун в КНР.

Уже кілька років прихильники Фалуньгун Росії намагаються оскаржити це поставновленіе. Так у 2009 році крайовий суд скасував рішення Первомайського суду Краснодара, відправивши справу на повторний розгляд. Однак в 2011 році матеріали Фалуньгун знову визнали екстремістськими, незважаючи на думки 7 незалежних експертів, які підтверджували, що книга «Чжуань Фалунь» не містить закликів до порушення соціальної, расової, національної або релігійної нетерпимості. Адвокат Фалуньгун говорить, що судді просто не слухають їх доводів.

Михайло Синіцин, юрист:

«Касаційні інстанції, куди ми подавали наші скарги, описують те ж саме. Вони абсолютно не мотивують свої визначення. Просто беруть і переписують рішення суду першою інстанції, абсолютно не даючи оцінки нашим доводам ».

В’язнів прихильників Фалуньгун в Китаї зараз називають найбільшою групою в’язнів совісті в світі — за неофіційними даними, за останні 13 років у в’язниці і трудові табори по всій країні укладені сотні мільйонів людей, багато хто просто пропали без вісті, оскільки переслідування часто ведеться без суду і слідства . Широкомасштабно репресувати Фалуньгун компартія Китаю почала після того, як з’ясувалося, що число прихильників цієї духовної практики перевищила кількість членів партії.

Правозахисники вважають, що те, яким чином з практикуючими Фалуньгун звертаються в Росії — це результат тісних зв’язків влади РФ з китайським комуністичним режимом. Причому заклики до російського уряду не порушувати права громадян РФ, які практикують Фалуньгун, звучать і від членів Європарламенту. Взимку вони висловили своє засудження в парламентській резолюції по Росії.

У червні російські прихильники Фалуньгун направили апеляцію щодо ситуації з книгою до Верховного Суду країни. На цьому тижні має бути винесено рішення про те — чи буде скарга розглянута.

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.