Найдешевший комп’ютер світу за 35 доларів

Июль 09 14:25 2012

На прилавки магазинів поступив, мабуть, найдешевший комп’ютер у світі. Пристрій, що одержав назву Raspberry Pi коштує всього 22 фунта стерлінгів, або 35 доларів.

Зовні комп’ютер являє собою маленьку плату, яка за розмірами схожа з кредитною карткою. Продається він без корпуса, монітора, миші і клавіатури.

Начинка Raspberry Pi включає в себе процесор з тактовою частотою в 700 мегагерц, оперативну пам’ять об’ємом 256 мегабайт та два порти USB. Управляє «дешевинкою» система Linux. Такі характеристики дозволять з легкістю побачити і послухати новинки кіно музики, і працювати з більшістю офісних додатків.

Незабаром також очікується надходження в продаж ще більш дешевої модифікації Raspberry Pi, яка завдяки зменшенню обсягу оперативної пам’яті до 128 мегабайт і «ліквідації» одного USB-порта буде коштувати всього 25 доларів.

Проект такого дешевого комп’ютера, вже не перша спроба створення загальнодоступного ПК. Світу відомі пристрій BeagleBoard за 89 доларів і комп’ютер MiniEMBWiFi за 60 доларів.

Розробники Raspberry Pi позиціонують своє творіння як комп’ютер, призначений для навчання дітей основам програмування.

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.