Для митців-Мартиненків це був перший, але дуже вдалий досвід роботи із таким незвичним арт-об’єктом.
Перед великодніми святами центральний майдан Рівного прикрасили незвичною оздобою. Неподалік пам’ятника Тарасові Шевченку на майдані Незалежності встановили гігантську писанку, розмальовану з використанням старовинних та сучасних мотивів. Після свят диво-писанку перевезуть до столиці, де вона згодом буде представлена на «Параді вишиванок».
Гігантське яйце вагою приблизно 90 кілограмів та висотою 4 метри, виготовлене з армованого пластику за спеціальною технологією на заводі Антонова, привезли до Рівного наприкінці січня. Його перетворили на справжню писанку місцеві майстри. Ескіз розробила відома майстриня зі створення писанок Наталія Дребот, а втілили її задум представники шанованої в Рівному мистецької родини – Анатолій Мартиненко, його син Артур та внук Ілля.
Наталія Дребот розповіла, що за основу для створення ескізу вона взяла зразки народної писанки села Дермань Здолбунівського району. Основний символ центральної частини символізує «Дерево життя». Воно показує зв’язок між небом і землею, символізує рід, має магічну силу приносити щастя і відвертати зло. Центральний малюнок виконаний у біло-коричневих пастельних кольорах. Навколо центральної частини розташовані елементи народних традиційних писанок Рівненщини: зірка, косий хрест, крученики, огірочки, драбинка.
Кольорова гама писанки чорно-червона, на ній контрастно виділяються орнаменти яскравих зелених і жовтих кольорів.
Як розповів директор Рівненської художньої школи Артур Мартиненко, розписували диво-писанку упродовж двох місяців. У роботі використали акрилові автомобільні фарби.
– Писанка насичена деталями. Ми використали не зовсім традиційні техніки, але це наша родзинка. Сподіваюся, що на конкурсі це додасть нам плюсів, – підкреслив Артур Мартиненко.
Захопився роботою художників і міський голова Рівного Володимир Хомко:
– Дуже гарно зроблено, стильно і майстерно. Думаю, що знайдемо спосіб придбати таку писанку й для міста.
Після великодніх свят диво-яйце перевезуть до Києва, де воно візьме участь у загальнонаціональному «Параді вишиванок-2012». У столиці пасхальні яйця можна буде побачити на День незалежності: їх провезуть Хрещатиком на возах, а потім виставлять на Співочому полі. Після 24 серпня всі розмальовані писанки передадуть музею під відкритим небом в Пирогово.
Ксенія БОЙКО
Нові сучасні та цікаві для інтернету сайти. Якщо потрібна розробка сайтів луцьк шукайте в Інтернеті в пошуку.