Прокурори перевірили стан дотримання безпеки праці

Апрель 13 10:12 2012

Торік в області сталося 140 страхових (нещасних) випадків, у тому числі 15 – зі смертельним наслідком, 5 випадків групового травматизму та 6 профзахворювань. Це стало підставою для проведення органами прокуратури Рівненщини перевірок з питань додержання законодавства про охорону праці.

У результаті виявлено низку порушень, передусім, у діяльності суб’єктів господарювання. Серед численних порушень – відсутність контролю роботодавців за додержанням працівниками технологічних процесів, надання вказівок щодо виконання робіт з порушенням правил промислової безпеки, незабезпечення засобами індивідуального захисту, непроведення інструктажу з охорони праці тощо.
Законодавством передбачено, що органи виконавчої влади з нагляду за охороною праці мають право забороняти, зупиняти, припиняти, обмежувати експлуатацію підприємств, окремих виробництв, механізмів, устаткування, виконання певних робіт, а також скасовувати або припиняти дію виданих ними дозволів і ліцензій до усунення порушень, які створюють загрозу життю працюючих.

Натомість, проведеними прокурорськими перевірками з’ясовано, що працівниками територіального управління Держгірпромнагляду України в Рівненській області та управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Рівненській області не забезпечуються контрольні повноваження щодо додержання законодавства про охорону праці.

У зв’язку з цим прокуратура області внесла керівникам цих управлінь подання про усунення порушень законодавства про охорону праці.

Усього, у 2012 році міськрайпрокурорами Рівненської області у сфері охорони праці порушено та скеровано до судів 4 кримінальні справи, внесено 45 документів прокурорського реагування, за наслідками розгляду яких притягнуто до відповідальності ряд посадових осіб.
Перевірки тривають.

Про це повідомила начальник відділу захисту конституційних прав і свобод громадян та інтересів держави прокуратури області Олена Єфименко.

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.