Гра в «кукли» закінчилася плачевно

Апрель 12 11:13 2012

Міліція Рівненщини шукає потерпілих і свідків, які попались на «куклу» зловмисників.

Наприкінці березня Управління боротьби з орга­нізованою злочинністю УМВС України в Рів­ненській області викрило злочинну групу в складі п’яти осіб, які протягом 2011-2012 років вчиняли пограбування та шахрайства стосовно громадян, шляхом підкидання їм так званої «кукли». Мова йде про пачки грошей із банкнот малого номіналу, по краях яких розміщувались банкноти великого номіналу, і все це разом перетягувалось резинкою.

Зловмисники діяли за класичною добре від­шліфованою схемою. Спочатку обирали майбутню жертву. Переважно це були люди похилого віку, які отримували в банківській установі гроші. Саме тому шахраї «крутилися» поблизу банків, фінансово-кредитних установ, де пенсіонери отримують пенсії, та на ринках.

Обравши жертву, вони діяли переважно в парі таким чином. Один із шахраїв ішов попереду та ніби випадково губив заготовлену куклу, а другий не відставав від жертви. Остання, побачивши гроші, підбирала їх. Тоді до неї відразу підбігав другий злов­мисник, кажучи, що бачив, як людина знайшла гроші, та відразу пропонував розділити їх. Із цією метою він відводив жертву в менш людне місце. Тут до учасників дійства одразу повертався перший номер і казав, що від перехожих дізнався, що саме ці двоє підібрали гроші, які він загубив. Тоді вимогливо повідомляв, що має оглянути гаманець, щоб упевнитися, чи немає там його «загублених» грошей. «Жертва» давала свій гаманець, інший на якусь мить відволікав її увагу. Саме за ці лічені секунди «справжні» гроші і зникали з гаманця. Тоді другий номер давав першому знайдену «куклу» і той одразу визнавав свої гроші та погрожував «жертві» міліцією. Другий номер робив зляканий вигляд і казав, що треба втікати, що відразу й робив, а перший номер, ніби отримавши назад свої загублені кошти, також швидко зникав, залишивши жертву без грошей.

Злочини вчинялись переважно біля поштових та банківських відділень, а також на ринках Рівненської, Хмельницької, Волинської, Житомирської, Тернопільської та інших областей. Зловмисників могли бачити на автомобілях «Хюндай-акцент» чорного кольору, Ауді-А6 темно-синього кольору та ВАЗ-21099 чорного кольору.

Групу нейтралізовано. Проводиться перевірка затриманих осіб на причетність до скоєння аналогічних злочинів. Триває досудове слідство.

УМВС України в Рів­ненській області просить громадян, які постраждали від такої протиправної діяльності шахраїв, а також володіють іншою інформацією стосовно цих осіб, ­повідомити міліцію за телефонами: 67-95-93 або 067 360 2606.

СЗГ УМВС України в Рівненській області

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.