Великоднє мереживо в краєзнавчому музеї

Апрель 12 10:44 2012

У Рівненському краєзнавчому музеї напередодні Великодня відбулася зустріч з відомим художником-графіком, іконописцем, дослідником народного писанкарства Олександром Лавориком.

Ось уже чотири роки він очолює школу писанкарства в селі Синів Гощанського району. Художник розповів учасникам зустрічі – студентам філологічного та історичного факультетів РДГУ – про символіку української писанки, в якій втілені народні уявлення про світ, оновлення природи, матеріальне благополуччя, продовження роду, плодючість тощо.

Його розповідь доповнила завідувач відділу етнографії музею, заслужений працівник культури України Алла Українець, яка поділилася своїми дослідженнями щодо волинської писанки та її традиційної орнаментики. А науковий працівник Олексій Нагорнюк представив відеоматеріали про колекцію писанок музею, фото писанок 30-х років ХХ ст. з території сучасної Рівненщини, що зберігаються в Краківському музеї в Польщі.

Напередодні свята в крає­знавчому музеї відбулося також заняття в школі майстрів із розпису пасхальних яєць для учнів рівненських шкіл. Його провели відомі майстрині нашого краю Наталія Дребот, Ганна Крилошанська, Вікторія Степанюк, які створюють чудові авторські зразки писанкарського мистецтва.

Усі майстрині є активними учасницями міських, обласних, всеукраїнських, міжнародних виставок декоративно-ужиткового мистецтва, свят, фестивалів. Тож усе, що вміють і знають, намагалися передати школярам.

Ольга ЮРЧУК

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.