«Мертві душі» отримували державні компенсації роками

Апрель 12 11:33 2012

Це виявили ревізори обласної державної фінансової інспекції, які провели планову ревізію цільового та законного використання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань відділенням міської виконавчої дирекції.

На перший погляд порушень виявили і небагато: завищення потреби в асигнуваннях, вартості ремонтних робіт на незначні суми… Однак згодом пильні очі ревізорів наштовхнулися на цікаві явища на кшталт гого­лівських мертвих душ. Упродовж кількох років у міському відділенні Фонду нараховували і щомісячно виплачували страхові суми померлим людям. Це завдало відділенню матеріальну шкоду майже на 40 тисяч гривень.

Наприклад, померлий у травні 2006 року громадянин «отримував» щомісячну страхову допомогу до вересня 2011 року, допоки ревізори не поклали цьому край. Нині його дружині направили лист щодо повернення зайво нарахованої грошової суми на рахунок Фонду. І таких випадків було аж дванадцять.

У своєму поясненні керівник відділення виправдовується, що законодавством не визначений механізм виявлення Фондом померлих серед отримувачів страхових виплат. Особа, відповідальна за проведення звірки з органами реєстрації актів цивільного стану, у відділенні не визначена через відсутність у Фонду повноважень на отримання такої інформації.

З огляду на це не виключено, що такі порушення матимуть продовження.

Любов КЛЕКОТКА

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.