За парковки можна не платити

Апрель 11 11:00 2012

Із 10 квітня усі парковки в Рівному знову безплатні. У вівторок міськвиконком призупинив дію свого торішнього рішення про надання дозволу на здійснення паркування в місті. Цей документ передбачав облаштування парковок та стягнення плати за паркування. Причиною теперішнього нововведення стало рішення Кабміну про обов’язкове обладнання всіх парковок паркоматами (прилад, через який громадяни платять за стоянку). Їх встановлення економічно невигідне, адже окупиться таке переобладнання щонайменше за кілька десятків років.

Нагадаємо, у 2009 році парковки почали передавати в підпорядкування комунального підприємства «Галузеве». За годину паркування був встановлений тариф у 3 гривні. Після введення в дію Податкового кодексу та, відповідно, паркувального збору з паркомісця, тариф підвищили на гривню. Однак надходження від парковок були меншими, ніж очікувалося. Комунальники пояснювали цю ситуацію тим, що громадяни не хочуть паркуватися за гроші, а залишають свої авто деінде: на вулицях, у дворах. За такі порушення їх ніхто не штрафував, тож навряд чи картина могла б змінитися. Згодом «Галузеве» навіть відмовилося від кількох нерентабельних парковок, аби не платити за них податки.

Останню крапку в цьому питанні у Рівному та багатьох інших невеликих українських містах поставив уряд своїм рішенням про обов’язкове обладнання стоянок паркоматами. Готівкові розрахунки на стоянках заборонені, а безготівкові складно організувати. Чиновники визнають: можливо, ідея й хороша, але встановлення паркоматів нерентабельне. Один такий прилад обслуговує в середньому 10 паркувальних місць і коштує від 40 до 80 тисяч гривень.
– Як можна купити за гривню, а продати за копійку? – обурюється міський голова Рівного Володимир Хомко. – Із чотирьох гривень тарифу одна автоматично йде на податок, ще частина – це обов’язкові відрахування на зарплату і так далі, в бюджет потрапляє гривня-півтори. Кому це вигідно, не розумію. У нас була комунальна структура, яка займалася паркуваннями. Гроші надходили в наш бюджет. Тепер ми змушені припинити справу, бо вона невигідна. Ми можемо купити паркомати, але коли повернуться вкладені в них гроші? Через десятки років? Можливо, в більших містах, де за паркування платять по 10-15 гривень, це і спрацює, але не у нас.

Новим станом речей стурбовані і правоохоронці.
– Раніше хоч той паркувальник наглядав, щоб ніхто в машину не заліз, тепер же все буде безконтрольно, – зазначив головний міліціонер міста Петро Єзгор.

Втрати міського бюджету від цього рішення – 120 тисяч гривень на рік. А ще залишається невирішеним «людське» питання: що робити з працівниками, які раніше обслуговували парковки. Наразі «Галузеве» займається впорядкуванням телекомунікаційних мереж у житловому фонді міста. Щоправда, вчорашніх паркувальників навряд чи вдасться використати для цієї роботи. Тому поки що цих людей збираються відправити у відпустки. Якщо ж Уряд не скасує свого рішення, їх доведеться звільнити.

Наталія КОРКОШ

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.