Семеро судили чотирьох

Апрель 05 15:04 2012

На засідання адміністративної комісії при Рівненському міськвиконкомі з 36 викликаних правопорушників з’явилися лише четверо. Дарма: ще одинадцять справ комісія розглянула заочно, адже мала достовірні дані про те, що фігуранти своєчасно отримали повістки. Чому було не скористатися правом захистити себе?

І сміх і гріх
Навряд чи Микола Б. відбувся б легким переляком, тобто попередженням, якби не описав поважній комісії сутність своєї справи. Адже, якщо довіритися лише рядкам міліцейського протоколу, цей немолодий чоловік, будучи, щоправда, абсолютно тверезим, пізно ввечері в туалеті гуртожитку на вулиці Гагаріна, 10 голосно кричав, не випускав із вбиральні п’ятьох молодих людей та ще й погрожував їм мало не наругою.
Усе виявилося набагато цікавішим: лобуряки десь підвипили, справили нужду, а змивати за собою не збиралися. Тут і знайшовся неполохливий дядько, який приструнив пацанів.
До слова, і хлопця, який палив цигарку на сарненському вокзалі, теж попередили: він розповів, що не зміг відшукати позначеної табличкою «курилки». Хоча його стаття передбачає штраф аж до 85 гривень.

За торгівлю з землі – штраф від 17 до 51 гривні
Пані Оксана продавала посеред проходу на ринку Дикого ковбаску. Розклала собі на ящику, а люди брали. Невідомо звідкіль узявся дільничний і склав протокол. Виявилося, що жінка має торговельний контейнер на цьому базарі, сертифікати і накладні на ковбаску і навіть санітарну книжку.
– Хотілося поближче до покупця…
Члени комісії повірили на перший раз цьому виправданню і винесли вердикт – мінімальний штраф 17 гривень. А от «засудженим заочно» Жанні П., Олександрові О., Оксані Л., Дані Д. «влупили» за те саме – торгівлю з землі овочами й молоком –штраф 51 гривню. Кожного з них, за словами секретаря комісії Олексія Гудакова, комісія попереджувала і штрафувала вже не раз.
Левова частка адміністративних справ – незаконна торгівля. Майже в усіх є формулювання – «з землі». Міліція, звісно, ганяє продавців, але це навіть не каральні, а якісь констатуючі дії. Ну а про гідність продавців і покупців у антисанітарних умовах, думаю, зопалу висловлюватися не варто.
Вантажник Михайло К. змерз і вирішив погрітися, розпаливши багаття із ящиків біля базару. За це отримав штраф – 340 гривень. Шкода чоловіка: кажуть, за ці гроші на базарі Дикого капусту чи моркву треба тягати тиждень.

Проблем із благоустроєм море, а протоколів – мало
А от Андрія В., який кинув пивну пляшку посеред вулиці (його за порушення правил благоустрою оштрафували на 340 грн), чомусь не шкода. Кому з нас хочеться жити посеред смітника?
Голова адмінкомісії Іван Гема (він же – начальник управління житлово-комунального господарства) висловився з цього приводу категорично:
– Проблем із благоустроєм у Рівному море, а протоколів – мало Я часто об’їжджаю місто й бачу: там купа цегли і старої штукатурки ще з осені, там – тижнями не вивезене обрізане гілля. Працівники, які мають відповідні повноваження, повинні, побачивши такий безлад, складати на порушників приписи, а через три дні, якщо не усунуто – адміністративні протоколи. Треба допомогти деяким посадовим особам активізуватися…

Жрицям кохання – ніколи
Проігнорували засідання адмінкомісії шестеро жінок, яких міліціонери затримали на узбіччях Київської і Львівської трас. Жрицям кохання, мабуть, перерватися ніколи. Тим паче що «вища міра» за статтею 181-1 Адміністративного кодексу (повторне протягом року після накладення адміністративного стягнення заняття проституцією) – штраф 255 гривень – їх цілком задовольняє. Працюють же без податків і санітарних книжок.
– Дівчата легкої поведінки майже ніколи не з’являються до нас, – пояснив секретар адмінкомісії Олексій Гудаков. – Кажуть, що стидаються. Краще б соромилися займатися своїм ремеслом. Згодом справи проституток все одно розглянуть, з ними чи без них, і штрафи вони сплатять. Хоча сума, що передбачена в законі, їх мало бентежить. Іншого впливу законодавство на повій не має.
Порушення тиші, безпідставні виклики міліції, порушення правил утримання собак і котів, вживання алкоголю на робочому місці, самовільне перепланування приміщень і навіть продаж горілки неповнолітнім – це, до речі, неповний список зафіксованих міліціонерами випадків антигромадських діянь, з приводу яких в останню п’ятницю березня збиралась адмінкомісія. Її члени – семеро шанованих і зайнятих людей – заздалегідь вивчали справи, уточнювали обставини. Секретаріат комісії за тиждень розіслав правопорушникам повістки з повідомленнями.
А з’явилися із 36-ти – четверо.
Приблизно так само приходять вони на виклики комісії майже завжди. Бо за неявку до суду можна отримати покарання, а тут – у найгіршому разі – заочне рішення. Можливо, щоб додати стимулу порушникам, треба було б передбачити для тих, хто приходить, хоч знижку на штраф? Або навпаки, в разі неявки порушника запрошувати наступного разу не лише його, а ще й керівника підприємства чи навчального закладу, де той працює або вчиться. Хоча у графі «місце роботи» фігурантів більшості справ про адміністративні правопорушення записано «безробітний».

Сергій СНІСАРЕНКО

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.