Під Гурбами проведуть реконструкцію бою

Апрель 03 13:46 2012

Традиційно на третій день Великодня на Рівненщині, в урочищі Гурби, вшановують пам’ять героїв бою під Гурбами. Цього року, 17 квітня, з нагоди 70-річчя створення УПА та 68-річчя битви під Гурбами вперше започатковується фестиваль-реквієм «Герої Гурб».

Захід має національно-патріотичне спрямування й не носить політичного підтексту. Його організатором є громадська організація «Вишнева гора».

Про фестиваль розповідає керівник організації Роман Яворський:
— Ми закликаємо учасників не використовувати будь-яку партійну символіку, адже сама участь у цьому заході вже є патріотичною. Закликаємо всіх небайдужих допомогти не словом, а ділом. Особливістю цього заходу стане проведення театралізованого дійства – військово-історичної реконструкції бою під Гурбами. Для цього запрошені актори з Києва, Львова, Хмельницького. Переконані, це буде надзвичайно цікаво як для учасників, так і для гостей дійства. Окрім традиційних молебню і панахиди за загиблими, відбудеться також концерт-реквієм із виступами колективів, музичних ансамблів, окремих виконавців. Запланована участь у фестивалі відомих гостей. Організаторам вже дали підтвердження своєї участі: лауреат Шевченківської премії письменник Василь Шкляр, український бард Олександр Смик, Юрій Поліщук та гурт «Чорні черешні», Теодор Кукуруза, гурт «Тінь сонця» та інші виконавці з різних областей України.

Планується, що у цей святковий день Гурби відвідають близько п’яти тисяч людей з різних областей України: Рівненської, Волинської, Тернопільської, Хмельницької. Під час проведення заходу в Гурбах працюватиме польова кухня.

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.