38 дітей врятували торік від недобросовісних батьків

Март 29 15:54 2012

Торік від неправомірних злочинних дій потерпіло 169 неповнолітніх, з них кожен третій — малолітній. Непоодинокі випадки коли злочини стосовно дітей вчиняють рідні. Відтак працівникам прокуратури довелося рятувати 38 дітей від батьків, які застосовували в сім’ї насильство, морили дітей голодом, не забезпечували необхідним для життя та розвитку.

Міськрайпрокурори області відносно батьків, які злісно не виконували встановлені законом обов’язки по догляду за дітьми чи жорстоко з ними поводились, що спричинило тяжкі наслідки, порушили 31 кримінальну справу, ще у 9 випадках справи порушувались стосовно батьків за фактами застосування до дітей фізичного насильства.

Нещодавно Здолбунівський районний суд засудив до 2 років позбавлення волі матір трьох малолітніх дітей, яка повністю самоусунулась від виконання батьківських обов’язків (ознаки злочину, передбаченого статтею 166 Кримінального кодексу України). Прокурорськими перевірками встановлено, що жінка не забезпечувала дітей харчами, одягом, не піклувалась про їхнє здоров’я, внаслідок чого у тих виявлено набуті тяжкі захворювання. Натомість, грошову державну допомогу на дітей горе-матір пропивала, використовувала на інші власні потреби.
Малюків забрали у матері та влаштували до обласного притулку.

Торік у жовтні став відомим шокуючий факт: 30-річна жителька Березнівського району, щойно народивши дитину, закопала її на власному подвір’ї. Дитина вижила, перебуває під опікою близьких родичів. А горе-матір тепер відповідатиме за такий страшний злочин у суді.

Непокоїть прокурорів і те, що вже у цьому році дільничні інспектори міліції склали близько півтисячі адміністративних протоколів про вчинення правопорушень на основі сімейних конфліктів. То ж це є вагомою підставою для того, аби задуматись про наслідки таких сімейних чвар для підлітків, адже негативна інформація сприймається ними особливо, травмує їх психіку.

Ольга КРОТ, старший помічник прокурора області з питань захисту прав і свобод дітей

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.