Шанс перейти на легальне становище

Март 29 17:09 2012

Усе, що збудували без дозволів до 31 грудня 2009 року, можна узаконити до кінця цього року. Необхідні роз’яснення із цього приводу нашій газеті дає заступник начальника управління архітектури Сергій БОЛІЩУК.

Що можна легалізувати?
Торік у липні став чинним наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства № 91, яким затверджено Порядок прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків І та ІІ категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, і проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж (далі – Порядок). Наказ затверджений на виконання Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» і діє до 30 січня 2013 року.

Коли?
Порядок встановлює процедуру та умови прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків І та ІІ категорій складності, збудованих до 31 грудня 2009 року без дозволу на виконання будівельних робіт, за умови, що заяви про їх прийняття в експлуатацію подано до 31 грудня цього року; а також механізм проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж.

Куди треба йти?
Прийняття в експлуатацію об’єктів здійснюється безоплатно інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській області (м. Рівне, вул. 16 Липня, 38) за результатами технічного обстеження їх буді¬вельних конструкцій та інженерних мереж і за наявності документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщений об’єкт, шляхом реєстрації поданої замовником декларації про готовність об’єкта до експлуатації (далі – декларація), яка складається за формою, наведеною в додатку 2 згаданого Порядку.

Які документи треба нести?
Замовник або його уповноважена особа подає особисто або надсилає до інспекції рекомендованим листом з описом вкладення заяву за формою, наведеною в додатку 3 Порядку, а також такі документи:
а) два примірники заповненої декларації;
б) звіт про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об’єкта з висновком про їх відповідність вимогам надійності і безпечної експлуатації;
в) засвідчені в установленому порядку копії:
– документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій роз¬міщено об’єкт;
– технічного паспорта, виданого бюро технічної інвентаризації.
Заява про прийняття в експлуатацію об’єкта підписується також співвласниками земельної ділянки та зазначеного об’єкта (у разі їх наявності).
Зареєстрована декларація є підставою для укладення договорів про постачання на прийнятий в експлуатацію об’єкт необ¬хідних для його функціонування ресурсів – води, газу, тепла, електроенергії, включення даних про такий об’єкт до державної статистичної звітності та оформлення права власності на нього.

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.