Це моє місто…

Март 29 12:46 2012

У стінах цієї будівлі на вулиці Остапова, 31 (раніше вона називалася Східною) уже понад 70 років готують фахівців з вищою освітою із гуманітарних, культурно-мистецьких, природничих напрямів.
Цю простору будівлю звели у Рівному ще 1936 року для потреб державної гімназії, в якій мали навчатися діти польських осадників. Будинок був підключений до міської водогінної мережі, мав місцеву каналізацію, що на той час було рідкістю. Приміщення гімназії мало стати окрасою Грабника, куди магістрат Рівного планував наприкінці 30-х років перенести адміністративні служби міста. Повністю добудувати його тоді не встигли. Будівництво відновилося за радянської влади, коли там спочатку розмістили польську середню школу № 6, а в листопаді 1940 року передали це приміщення учительському інституту – першому вищому навчальному закладу в нашому місті.
Тут були просторі аудиторії та гуртожиток, який розташовувався у західному крилі будівлі і де раніше проживали діти польських осадників, які приїздили на навчання з усього Ровенського повіту Волинського воєводства. Тепер же тут обладнали житло для студентів учительського інституту, який у
1953 році був реорганізований в педагогічний. Через три роки інституту передали три будинки, що дозволило перевести з навчального корпусу студентський гуртожиток, а звільнені площі переобладнати під аудиторії і бібліотеку. У 1960 році добудували східне крило навчального корпусу та спортзал. Нині на вулиці Остафова, 31 розміщується один із корпусів Рівненського державного гуманітарного університету (створеного в 1998 році на базі Рівненського державного педагогічного інституту, Рівненського державного інституту культури, Дубенського та Сарненського педагогічних коледжів, а також Рівненського музичного та Дубенського училища культури) з факультетами української та іноземної філології, фізико-технологічним, педагогічним, математики та інформатики.

…а це в ньому я

Понад 14 років працює в Рівненському державному гуманітарному університеті доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри теорії і методики виховання Ольга Безкоровайна. У 1992 році вона закінчила з відзнакою тоді ще Рівненський державний педагогічний інститут за спеціальністю «російська мова та література, іноземна мова (англійська)».
– Зайнятися наукою – це був мій усвідомлений вибір. Свій науковий пошук, тепер і надалі спрямовую на висвітлення питань в галузі теорії і методики виховання, а саме шляхів реалізації сучасних підходів до змісту, форм і технологій виховання культури особистісного самоствердження в учнівської та студентської молоді.
Нині Ольга Володимирівна читає курси лекцій та проводить практичні заняття з курсів «Теорія і методика виховання», «Технології наукових досліджень з проблем виховання», «Основи педагогічної майстерності» на факультетах іноземної філології, історико-соціологічному, музично-педагогічному та педагогічному.
– Мені подобається працювати зі студентами. Стараюся знайти до них творчий підхід. Молодь надихає мене на роботу, а свої наукові ідеї намагаюся втілювати у житті. Тому переконана, що потрібно жити в гармонії з собою і навколишнім світом, – розповідає про своє кредо пані Ольга.
Під її мудрим керівництвом студенти беруть активну участь у науковій та навчально-методичній роботі, виступають із доповідями на науково-практичних конференціях різних рівнів (міжнародних, всеукраїнських, регіональних).
Крім наукової роботи, Ольга Безкоровайна ще зі студентських часів – активна учасниця громадського життя університету. Вона брала участь у багатьох загальноуніверситетських та міських культурно-масових заходах, є регіональним координатором миротворчих програм Українського комітету руху «Педагоги за мир та взаєморозуміння».
Ольга Володимирівна може пишатися своїми численними нагородами і відзнаками. Вона «Відмінник освіти України», є автором близько 70 наукових та навчально-методичних праць. Але найбільше пані Ольга пишається тим, що працює в хорошому колективі, серед чудових людей та професіоналів, у яких можна перейняти досвід.

Марина ФУРС

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.